5 faktů které mě štvou na anime

18. října 2017 v 16:30 | SasuKe |  Myšlenky

Než sem zase začnu dáva povídky, tenhle článek schraňuju v počítači už asi měsíc, je to soubor takových mích poznatků, kterých by se dalo udělat padesát, ne pět, ale myslím, že tohle je takový klasický příklad věcí, které mi naprosto kazí atmosféru při sledování.

nesmyslný křik jmen

Ti, kdo sledují anime již nějaký pátek, zcela určitě vědí, co mám namysli. Někde jde jen o jednoduché oslovování, jindy je to vážně trapárna, kde hlavní hrdinka vykřikne jméno svého ochránce třeba třikrát, aniž by to logicky dávalo smysl. Úplná klasika jsou situace, kdy je někde skupinka složená dejme tomu z Hanabi, Takaa, Hikariho a Yuichira. Hikari oznámí, že druhý den nepřijde na vyučování, protože musí něco zařídit, načež Hanabi jako vzorňačka šokovaně reaguje: "Hikari-kun!" Pak se k němu přidá Takao, který je stejného názoru a chápe jeho pocity. Hanabi: "Takao-kun!" Yuichiro slíbí, že ho bude krýt, načež Hanabi musí reagovat: "Yuichiro-senpai!" Proboha čeho dosáhla tím, že je všechny oslovila? -_- Obvykle se s tím setkáte třeba v situacích, kde spousta hrdinů odpadne v boji a neschopná holka, kterou chrání je stihne všechny jednoho po druhém oslovit, ideálně postupně, když odpadnou naráz.


nelogické chování hrdinekSpousta hrdinek v anime je naprosto neschopná. Jsou slabé a jejich nejčastější věta zpravidla bývá "Chci pomoct." Opravdu nesnáším tenhle typ hrdinek, protože jejich mozkové pochody, ve chvíli kdy jim někdo řekne, aby někam nechodili fungují tak, že začnou křičet, že musí jít taky, i když ví, že tam k ničemu nebudou, prostě musí jít. Pak tam obvykle stojí, blbě čumí, křičí a někdo je musí zachraňovat. Ideálně je zachraňuje celá parta lidí a i když by tihle hrdinové normálně nad záporáky vyhráli, ona si zákonitě vždycky stoupne tam, kam míří ten nejničivější útok a stojí tam tak dlouho, dokud pro ni někdo neskončí, neodnese to za ni a nezvrátí tak výsledek boje ve prospěch záporáků. Znovu podotýkám, ideální situace je, když tam kvůli ní musí celá skvadra lidí.první série o ničemUž nejednou jsem se setkal s anime, kde první série byla celá naprosto nudná, zbytečná a nezajímavá. Nebo alespoň její valná část, to zajímavé se pak shrne do tří posledních dílů. V lepší případě pak následuje série další, která už má mnohem lepší pointu, ovšem nikdo na ní nekouká, v horším případě je o ničem i ta. Co myslím, když říkám o ničem? Příběh se nikam neposouvá, postavy ani zápletky se nevyvíjí, nekonečně se jen mluví o tom, jak ten problém vyřešit a vyřešený je pak během jediné epizody.Pyžamo, župan vs. PlavkyDalší pro evropany nejspíš celkem nesmyslnou věcí je reakce děvčat v některých anime, kde je vidí někdo v pyžamu nebo županu, popřípadě ony tak někoho vidí, následuje typická reakce, jekot a útěk, popřípadě nadávky. No o to vtipnější to je, když si pak v dalším díle ono děvče napochoduje na plovárnu v bikinách, ale to už ji netrápí, hlavně aby nikdo neviděl v čem spí, taková zvrhlost!harémovky alias kulturní nedostatekVětšinu harémovek (a teď nemluvíme o těch kde je prostě hodně osob opačného pohlaví než hlavní postava, ale o opravdu anime zaměřených na onen harém) považuji za hrozný odpad. Pro mě jsou ta anime prostě něčím, co se nedá považovat za součást kultury a jako veřejně prezentované umění to pro mě nemá hodnotu. V praxi to vypadá tak, že máte hrdinu (hrdinku) obsypaného hromadou krásných dívek (mužů) a všechny touží jen po tom si s ním něco začít, obtěžují hlavní postavu tak že jí to ani není příjemné, neustále dotírají a hlavně všem jim to neustále strašně sluší, jsou hrozně dokonalí a poperou se kdo hlavní postavě pomůže. Obvyklý obsah takových anime je…nic. Ne, vážně. Ta anime nemají obsah, v každém díle se ta holka (kluk) seznámí s jedním z nápadníků blíž, něco o nich zjistí, udělá si k nim vztah a to je tak všechno. Na konci není jasné s kým z nich zůstane, nebo to bylo jasné už od začátku. Tahle anime nebývají napínavá, zajímavá, emočně nabitá, je to jen zabití času. Jediná harémovka, která se mi kdy líbila byla Amnesia, protože měla bříběh, který mě trochu zaujal, ale to že to byla harémovka ho podle mě značně zničilo.

A a jako bonus zmíním nelogické a nesouvisející záběry prsou a stehen, kterých se bezpochyby dočkáte téměř všude, během zcela normálních scén, kdy spolu dva lidé mluví. Viz. ilustrační foto.


(Hiiro no Kakera, screen z běžné konverzační scény)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 18. října 2017 v 16:54 | Reagovat

Docela legrační výčet :D Já neviděla žádné anime, tak nemůžu soudit...

2 SasuKe SasuKe | Web | 18. října 2017 v 17:04 | Reagovat

[1]: No, určitě bych našel i spoustu dalších věcí, na tohle téma by se toho dalo vypsat. :D

3 sakurako-neko sakurako-neko | Web | 27. října 2017 v 22:45 | Reagovat

Přemýšlela jsem, že bych oponovala, jenže pak mi došlo, že musím s lítostí se všemi tvými body souhlasit :D
Výstižné.

4 Ami Ami | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 13:28 | Reagovat

Úplne súhlasím! A najviac asi s tým bonusom. Proste prečo majú potrebu kresliť tak veľmi obdarené dievčatá?

5 Zoe Zoe | Web | 4. února 2018 v 22:55 | Reagovat

Taky s tím souhlasím :D ješte pochopím trojuhelníky ale haremy nemusím :D
Křik byl častým důvodem, proč jsem Anime dřív nemusela, ale nakonec mě přeci jen dostalo na kolena :D
Skoro ze vším souhlasím :D

6 sasukey sasukey | Web | 12. června 2018 v 23:26 | Reagovat

Pobavila jsem se! :D Máme na to stejný názor, zvlášť na hrdinky a ty pyžama, to mě rozsekalo. Ještě u toho vykřikování mě s*re jejich vysoký tón až jekot, jakoby to jméno nešlo říct normálním hlasem...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama