Until I will trample down your shadow! 04

28. prosince 2016 v 16:00 | SasuKe |  Until I will trample down your shadow!

Posedával podrážděně na švédské bedně, jednu nohu hozenou přes druhou a usrkával jahodové mléko brčkem z krabičky. Vůbec netušil, co tu vlastně dělá, proč tohle sám sobě udělal, že tráví čas s tím dementem.
"No a už ses rozhodl pro skladbu?" Hodil po něm rudovlásek krátký pohled, aby zjistil, jak to vypadá s programem na budoucí soutěže a mohli začít trénovat.
"Labutí jezero," usmál se ironicky mladík a druhý jen zmateně zamrkal.
"Co?"
"Říkám, že všechna ta tvoje hudba zní jako labutí jezero, to já nedělám, sorry," pokrčil lhostejně rameny, tohle nebyl jeho problém.


"Nemůžeš se jen tak na hudbu podívat a říct, že tohle neděláš, když jsi to ani nezkusil. Nemůžeš přece pořád ukazovat dokola totéž, jestli chceš být šampionem, musíš umět využít snahu šokovat, musíš jim neustále dávat něco novýho, co od tebe nečekali," vysvětloval trpělivě Akira.
"Já nepoužívám stále ty samý strojený kroky," zasmál se druhý lehce posměšně, jako by mu říkal, že opravdu nemá co poučovat. Měl už tak akorát po krk jeho nápadů a začínal zjišťovat, že patnáct minut v místnosti s tím člověkem je limit.
"Teď nemluvíme o krocích, ale o hudbě," upozornil ho ještě docela taktně Akira, který ovšem začínal tušit, že s chlapcem nebude lehké pořízení.
"To je totéž," ostře ho opravil černovlásek, "v tom je právě problém, víš? Nemůžeš to rozlišovat, hudba je základ je to papír a kroky jsou textem příběhu, který chceš ostatním předat, nejde to jedno bez druhého, jenže ty jsi naprosto slepý a tohle je něco, co nikdy zjevně nepochopíš! Kdykoli sleduju tvoje vystoupení, začíná to jako roztomilá pohádka o červené Karkulce, hned na to se z toho ovšem vyklube sci-fi horor o babičce co zažrala vlka, najednou tam vletí ufo a je po všem! Všechno přestane dávat nejmenší logiku!" Ke konci byl už tak rozhořčený, že při musel křičet, sám si byl jistý, že Kurosawa ani na moment nepochopí, co se mu snažil říct.
"Chápu, o tom, co se ti nezdá na mém přístupu k hudbě si ale promluvíme později, teď když dovolíš mluvíme hlavně o tobě a tvém vystoupení," znělo to jako by se rozhodl ignorovat všechny plané, hysterické výkřiky toho mladíka.
Takashi vnitřně zuřil, ale nedával ni jasně najevo, neměl už sílu se rozčilovat nad tím ignorantem.
"Fajn co zkusit tohle? Mohlo by se ti to líbit, jmenuje se Strong, hodí se k tobě," rudovlásek úplně klidně přešel k přehrávači, na kterém chvíli přepínal čísla, než se spustila požadovaná skladba.
S tikáním které se ozvalo na začátku mladík napjatě očekával, co z toho vyleze, avšak marně, jen co se ozval hlas a několik dalších tónů, byl si jistý, že to není hudba, na kterou by chtěl tančit. Neznělo to tak příšerně jako většina těch, které měl na cdčkách, ale radost mu to neudělalo.
"One Direction?" Zeptal se pohoršeně, protože to nebylo něco, po čem by toužil.
"Nelíbí se ti ten refrén? Uznej, že rytmus to má, zároveň jsou tam části, které si ještě zachovávají jemnost a volnější tempo, určitě by s tím šlo pracovat," snažil se muž stojící u přehrávače přejít veškeré zjevné znechucení.
"Pochop už sakra-!"
"Možná bys to měl vzdát," ozvalo se s povzdechem, aniž by ho nechal domluvit. "Chvíli jsem si vážně myslel, že má talent, že jsi typ člověka co holduje výzvám, jenže ty jsi ještě dítě. Bojíš se všeho nového a já tě nemůžu vodit za ručičku, ukazovat ti krásu toho co neznáš, aniž by ses do toho vrhnul sám," zakroutil trochu zklamaně hlavou.
"Nejsem dítě, dokážu zatančit cokoliv!"
"Tak proč se tomu tak vehementně vyhýbáš?"
"Udělám to," kousl se naštvaně do jazyka hned po té, co mu odpověděl a hluboce toho litoval. Možná chtěl přesvědčit především sám sebe, není tu nic co by nedokázal. Na každou hudbu jde přece tančit, jenže nudná hudba je nudným příběhem a on potřeboval ve své skladbě najít něco co ho potáhne. Cokoli co ho zaujme a udělá jí výjimečnou.
"Opravdu?" Usmál se Akira jako by najednou o sto procent otočil, nebo možná celou dobu jen předstíral? Tahle nejistota názoru o jeho jednání lidi úplně pohlcovala, byl na povrchu jednoduchý a uvnitř hluboce záhadný. "Když jsem tě sledoval, všiml jsme si, že vždycky začínáš svým úvodním krokem, předpokládám, že si ho budeš chtít nechat, navázal bych, tím, že si dáš jednu ruku takhle nad stehno a tou druhou si mírně chyť hlavu, dva dvoudobý kroky jsou na začátek dobrý," Akira okamžitě začal pohybovat tělem a především nohama ve stylu kroutící se užovky, nutno podotknout, vypadal u toho, jak by se snažil svést i žíněnku v rohu místnosti.
"Nemůžeš začít hned plánovat kroky, když ještě neznáš příběh!" Ohradil se mladík, "mimo to, tohle dělat nebudu, kolik ti platili ve stripbaru, že ses dal na tohle?" Znechuceně sledoval, jak se před ním vrtí, aby mu to předvedl.
"Je to jemný a estetický, hudbu už znáš, co ti teda chybí?" Nerozuměl, proč si prostě nesedne a nějaký ten příběh si nevymyslí, když mu na tom tak záleží. V jeho očích byl ještě nevyspělé dít,ě které se snažilo za vším najít až moc.
"Inspirace! Grr!" Takashi kolem sebe už doslova prskal, ruce si zasunul do kapes a vzdorovitě nakopl okraj žíněnky, "beru zpět, Labutí jezero by bylo fajn."
Chvíli jen tak přecházel po tělocvičně za doprovodu puštěné hudby, přemýšlel. Na první pohled nikdo nemohl poznat, co se mu honilo hlavou. Trvalo to několik minut kdy ani nepromluvil. V takové přítomnosti se člověk nemohl jednoduše cítit dobře, ani někdo jako optimistický, devítinásobný mistr federace si nevěděl rady. Z ničeho nic se zarazil, podíval se na krále džungle a jeho pohled jako by jej ledově probodl.
"Víš, o čem je ta hudba?"
Několik krátkých vteřin plných pochybností, nevyřčených otázek a zmatení. Ani jeden z nich si nebyl jistý, co vlastně čeká, že uslyší za odpověď. Měla ta otázka vůbec správnou odpověď?
"To já nevím, každý vtom vidí najde něco jiného."
"A co vidíš ty?" Výraz mladšího se ani na moment neměnil, vypadal jinak než obvykle, každý by v něm hledal něco jiného, těžko ovšem říct, že někde za tím chladným pohledem a hromadou skrytých otázek byla naděje.
"Myslím s, že by bylo pěkný kdyby kroky pro první refrén-"
"Neptal jsem se, co si myslíš! Proč si plánuješ dopředu něco, co musíš cítit v ten moment, aby to bylo stoprocentní?!" Znatelné rozhořčení, vztek a především ukryté zklamání doprovázelo jeho slova.
"Protože si myslím, že se tam budou ty kroky perfektně vyjímat, bude to něco co šokuje a uznal bys to sám, kdybys mě nechal alespoň domluvit," povzdechl si druhý. Pomalu ztrácel energii, ale nehodlal se nechat odradit. "Jak jsme řekl, chybí ti zkušennosti, to je důvod, proč si myslíš, že stačí po pódiu spontálně skákat a měnit choreografii dle toho, jak se ti zrovna zachce. Potřebuješ pevnou vazbu, které se budeš držet."
"Naděje," odpověděl zcela nesouvisle mladík.
"Naděje?"
"Jestli chceš, abych tančil tohle, moje téma pro povinnou část bude ukrytá naděje," odpověděl, aby vyjasnil co tím myslel. "To je můj příběh."

Prsty zabruslil do rudých kadeří, nervózně se jimi chvíli brouzdal a pak přikývl.
"Nemám nic proti, trvám na tom, že do příště můžeme oba navrhnout choreografii pro tuhle skladbu i téma," řekl nakonec.
"Pokud to příště bude jinde, než na mém osobním tréninku," připomněl mu, aby sem v pátek nechodil. Přál si mít taky nějaké volno pro sebe, kdy do něj nebude nikdo šít.
"Takže zase sobota odpoledne?" Usmál se Akira a mlčení vnímal jako souhlas.
"Ještě něco mi řekni," zavolal na něj, než mladík opustil místnost, "jak by někdo jako ty mohl tančit společnou sestavu s dalšími tanečníky?"
Byla to otázka, která mu vrtala hlavou už celkem dlouho. Heartbreaker fungoval jako celek, sólistů tma bylo opravdu málo a i ti se musel umět přizpůsobit, neuměl si představit, že jeho strýček toleruje někoho, kdo odmítá pracovat s ostatními.

"To nedělám, přestal jsem,když mi přestali ostatní stačit," ušklíbl se přes rameno černovlásek, jako by dávno přišel na to, že je někým lepším, kapuci si přetáhl přes hlavu a opustil klidným krokem žlutou tělocvičnu s lesknoucími parketami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemessis Nemessis | Web | 1. ledna 2017 v 20:30 | Reagovat

dokonalé

2 SasuKe SasuKe | Web | 3. ledna 2017 v 12:36 | Reagovat

[1]: Dokonalé ještě ne, ale záležet si dávám. Díky za pochvalu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama