Vztah pro veřejnost?

6. dubna 2016 v 20:00 | SasuKe |  Myšlenky
Spousta z vás si určitě všimla, že před několika dny vyšel článek o vztahu dvou nejlepších kamarádů, kde blogerka řeší dilema, zda takový vztah chce či ne. Nemohl jsem si pomoct a nenapsat proto tenhle článek, který jsem měl už chvíli v plánu.
Obvykle tu nepíšu nic moc o svém soukromí, protože nejsem úplně sdílný člověk a blog ponechávám spíše fantazii, myšlenkám a úvahám. Tentokrát sem pro vás však napsal článek na téma vztahů, jak to vidím já, který mírně souvisí i s tématem které načala blogerka Maggie. Článek který píšu je asi o přístupu lidí a pseudovztazích z něj vznikajících.

Všichni asi víme, jak vypadají vztahy dnešní doby. Kolik jich zhruba vydrží, nebo o kolika z nich můžeme říct, že jsou vážné? Lidé se dnes už ani neberou, aby se mohli pohodlně rozejít dle potřeby. Vidím to jako hloupé a nevyspělé. Lidi se bojí závazků, mají strach udělat krok, kterým by něco riskovali. Neznamená to, že svému partnerovi nevěří? Podle mě si člověk který se nechce vázat není vztahem stoprocentně jistý.

Pak je tu to, jak se dnes vztahy projevují. Často řešíme, jak třeba nejmenovaný člověk píše jiné nejmenované osobě, která denně přidává na facebook fotky, jak je krásná. Pod každou z nich. Smajlíky s hromadou srdíček a hashtagy #laskanejvetsi #zboznuju #smilaskem a podobně jsou podle.mého moderní zlo. Od kdy se holky balí hláškama pod fotkou a ne dárky nebo pozváním do kina? Proč se tyhle věci řeší tak veřejně? Proboha vždyť to, že se mu líbí, už ví nejen ona, ale další dvě stovky jejich přátel. Zmiňované hashtagy patří zase jinému z mých kamarádů. Mě je to asi jedno, co si kdo kam píše, ale sám bych tohle nikdy neudělal. Jen na srozuměnou, nekritizuju ty lidi za to, že partnetovi pochválí fotku, pouze se znechucuju nad tím, když mu takhle okomentují všech 40 fotek. Připadám mi to jako neuvěřitelná póza. Ta holka/kluk přece ví, že se vám líbí. Vy víte, že to ví. Zbytku populace je to celkem ukradené. Takže proč všechny stála dokola ujišťujete o tom, že i na téhle fotce jí/mu to pochopitelně hrozně sluší? Zdá se mi to hloupé a jak jsem říkal - podle mě je to hrozná póza, předváděčka. Je to o tom, ukázat to jak se "milujete" celému světu, ne tomu člověku. Bohužel, z podobných fotek a statusů se stala dnešní móda. Přitom většina takových vztahů končí těmi zamilovanými komentáři a nudným sexem, co vás přestal bavit po půl roce, kdy jste vlastně chodili tejně víc se sociální sítí, než s tou osobou.
A teď proč nevydrží. Tohle jsou totiž obvykle ty vztahy z popudu "chci s někým chodit" a je jim vlastně jedno s kým, takže si najdou vrstevníka se stejným popudem, začnou s ním chodit, hrát si na velmi dospělý vztah a všude o tom mluvit, komentovat si fotky a psát statusy o tom, jak je super, že spolu chodí. Jednoduše jsou hrdí na to, že před celým okolím mají vztah a neustálého něm mluví. Neexistuje rozhovor do kterého by nezapojili zmínku o svém partnerovi, aby náhodou někdo nezapomněl, že jsou spolu a jak jsem podotýkal, takové vztahy nakonec stejně vůbec nic nevydrží. Po dvou měsících pseudovztahu se rozejdou, protože Nikola náhodou potkala Roberta a Honzu už nechce.
Osobně mám pocit, že nejsilnější vztahy pramenní z přátelství. Ve výše zmiňovaném vztahu blogerka píše o tom, že před svým nejlepším kamarádem si na nic nehraje, je sama sebou a tak zvažuje, jestli by právě s ním neměla ten nejlepší vztah. V komentářích jsem jí na to dal jednoduchou odpověď, musí poznat, zda k němu něco cítí nebo ne. Nikdo s nemůže jednoduše říct, že začne randit s nejlepším kamarádem a bude z toho perfektní vztah. Každopádně to mě přivádí k mému momentálnímu vztahu. Nikdy jsem neměl potřebu vyhledávat vztahy a za každou cenu s někým chodit, nechybělo mi to, zabíjelo by mi to čas, takže to je první důvod, proč nerozumím dnešní potřebě dvanáctiletých chlapečků najít si girlfriend. Jak jste asi pochytili z mých článků, v současné době s někým chodím. Už jste o ní slyšeli, je to Kyuu alias Sakura, moje spolucosplayerka a nejlepší kamarádka. Chodíme spolu necelých šest měsíců. Známe se už pěkně dlouho, v době kdy jsem s cosplayem na Sasukeho sotva začal pro mě byla jedna z holek, co mi prostě psaly na facebook a zajímaly se o mě, jako jediná se ale stala i mojí kamarádkou. S odstupem to tech letech můžu s klidem říct, že si nemyslím, že bych mohl mít s někým lepší vztah než s ní, právě proto, jak dlouho a dobře se známe. Pravda je, že se mnou chtěla chodit, už krátce po tom, když mě poznala a já byla zásadně proti, protože jsem měl - řekněme jiné starosti. Popravdě ničeho z toho za čím jsem se poslední dva roky honil nelituju, prostě to ke mě patřilo. Každopádně přejděme k věci. Teď chodím s ní a má to hromadu výhod. Nikdy jsme si před sebou na nic nehráli, zná mě dobře a ví, co ode mě čekat, stejně tak já přesně vím, co čekat od ní. Tak nějak nás už nic moc ve vztahu nepřekvapí. Všichni nám říkají: "Vy vůbec nevypadáte jako zamilovaný pár, jste jako kamarádi..." My totiž jsme kamarádi. Proč nevypadáme jako bychom spolu chodili? Protože to nikomu neustále necpeme? Možná je to v tom, že já nejsem typ člověka, co by měl potřebu veřejně projevovat svoje emoce, jak mi často říká, jsem trochu cynik. Každopádně chodím s ní, né se sociální sítí, abych tam informoval denně všechny o tom, že je na fotkách krásná. Stejně tak nemůžu říct, že to, že chodím se svou kamarádkou, by mi něco vzalo, spíš říkám, je to štěstí, jestli budete chodit s někým, kdo vás už dobře zná, ušetří vám to hodně potíží. Vím jak vypadá nenamalovaná, vím že opravdu nemá vkus na spoustu věcí, viděl jsem jí už tolikrát v teplákách nebo v plavkách na táboře. Vím, že je přehnaně žárlivá, rozbrečí jí cokoliv, co řeknu, takže už prostě nečekám, že když otevřu pusu, bude to tentokrát v klidu, strávil jsem s ní tolik času, že mám perfektní přehled o tom, co má ráda, čeho se bojí, co nesnáší…
Stejně tak ona mě zná dost dlouho a dobře na to, aby věděla, že nejsem dobrý v povzbuzování, že jí nikdy neuvěřím, že je rozumná nebo klidná, je to hysterická yanderka, kterou rozbrečí i rozteklá zmrzlina a nesnaží se tvářit, že je jiná. Já se před ní taky nenamáhám předstírat, že se chovám inteligentně i opilý, protože už mě prostě viděla říkat takový nesmysly, že to nemá cenu. Taky moc dobře ví, že kdykoliv přijdu unavený, nebo se špatně vyspím jsem mrzutý, moc dobře si uvědomuje, že jsem paličatý jako mezek a nemá vůbec cenu mi něco říkat, protože si stejně vždycky dělám co chci. Dovolím si citovat hlášku z našeho posledního víkendu, kdy jsme asi v jednu ráno koukali na film a já byl neuvěřitelně vyčerpaný a pomalu ani netušil co říkám, každopádně mě zajímalo, jak to s tou holkou va filmu dopadne.

Ona: Mám žízeň, podal bys mi pití?
Me: Ne…
Ona: Sasukeee
Me: Okay, ale tady nějak žádný není.
Ona: A udělal bys ho?
Me: No… nějak jsem vyhodil všechny petky.
Ona: Aha… A proč si to udělal?
Me: . . . sem pííííčuuuus! x'D *zhruba tříminutový záchvat smíchu*
Ona: *kouká se silně ironicky* Aha… dobrý jo?
Me: *další asi minutový záchvat*
Ona: Oh, můj kluk je magor.

Takže proč říkám ANO vztahům s kamarády, pokud chcete vážný vztah, který vydrží? Ušetří vám to spoustu předvádění, předstírání, poznávání se a vysvětlování, proč jste v tom či onom "trochu jiní". Nebudete muset řešit věci jako koníčky na kterých se hodnete a neshodnete. Já jsem v klidu, protože vím, že máme společné názory na většinu věcí a otevřeně si to vždycky vysvětlíme, zatím co ona prostě ví, že mě nemá nutit se koukat na film pokaždé, když se vidíme, protože to beru jako zabíjení času a stejně to dělat nebudu. Podle mě ideální symbióza.

Photo by Effik Photofails
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kyuu Kyuu | 6. dubna 2016 v 20:12 | Reagovat

Fakt oceňuju, jak jsi si na konci neodpustil zmínit ty filmy... -.- *už to pochopila, dobrý jo?* Mám sice nějaké výhrady (třeba k tomu, že jsem hysterická yan-no, dobře, na tom možná něco bude, ale rozhodně mě nerozbrečí rozteklá zmrzli-....tak jo, asi žádnou výhradu nemám), ale krásně jsi to shrnul, nejlepší vztahy jsou podle mě právě mezi nejlepšími kamarády, protože už o sobě ví i hodně divný/trapný/nechutný věci a holka nemusí řešit, že bude před svým klukem nenamalovaná, zmuchlaná po ránu nebo co já vím co, to fakt oceňuji. :D Víme, že si rozumíme, víme, co od sebe čekat a nečekat a to je podle mě naprosto ideální. Víc nemám co dodat, opakovala bych to, co jsi ty napsal v článku. ^^

2 Marshmallow Marshmallow | 6. dubna 2016 v 20:52 | Reagovat

Tenhle článek je úplně skvělý, já rozhodně souhlasím se vším co jsi sem napsal, sama se nemůžu dívat na ty typy lidí, kteří mají potřebu své drahé polovičce psát pod všechny fotky jak moc ji milují a ještě k tomu do každé druhé věty cpát věci ve stylu "ježiš my jsme spolu taak krásní...a jejda, sice to tu široké veřejnosti cpeme všude možně, ale musíme jim to ještě párkrát připomenout!" Co se týče vašeho vztahu...:D Myslím, že je naprosto ideální, jsem opravdu ráda, že nemáte potřebu vyjadřovat si lásku po internetu a ve statusech, to bych se s vámi asi i bála mluvit...no jasně že se najdou osoby, co budou proti tomu a budou do vás šít jak máte vlastně divnej vztah a budou vás spolu hejtit ale tak jako co je jim po tom, žejo :D Je teda mnohem lepší mít vztah co vyplyne z pevnýho a dlouholetýho kamarádství (všechny výhody tu už zazněly nebudu článek přepisovat :D) než chodit s prvním týpkem co se namane jen tak z nudy a neustále dávat všem najevo jak moc vám ze samé obrovské lásky chybí když odejde nakoupit rohlíky ob ulici vedle (ok to vůbec nejsou všechny případy...ale tak...no co si budeme povídat :D) prostě já vás shippuju, máte super vztah a tečka :DD ! (btw krásná fotka ^^ *věnovačkaaa* )

3 Sonya Sonya | E-mail | Web | 6. dubna 2016 v 21:50 | Reagovat

Našťastie až na jednu, žiadny/a z mojich milovaných nebol(a) na FB, takže toto celé odpadalo. Ale čo je u mňa horšie, vždy na FB hodím nadšený stav "vo vzťahu", aby som po dvoch mesiacoch (či aj týždňoch) menila na "nezadaná" :) A hoci s článkom súhlasím, vzťah s kamarátom si predsa len neviem moc predstaviť. Áno, partneri by si mali byť i priateľmi a tak, ale stratiť dobrého kamaráta, keď skončí vzťah, by sa mi riskovať nechcelo :)

4 SasuKe SasuKe | Web | 6. dubna 2016 v 23:34 | Reagovat

[3]: Pochopitelně, taky jsem to tak dlouho viděl, jistě nemá cenu ničit přátelství jen kvůli nějakému pokusu o vztah, ale jak to má  šanci být vážné, někdy to za ten risk jednoduše stojí.

[1]:
[2]:
Holky děkuju za komentáře, mám radost, že se článkem souhlasíte a nejsem sám, kdo to takhle vidí no, asi nemám moc co dodat, komentáře mě potěšily.

5 Schmetti Schmetti | E-mail | Web | 6. dubna 2016 v 23:43 | Reagovat

No vidíš, nakonec ses rozpovídal a stálo to za to! To jste vy dva na fotce? Krása :-)
Máš pravdu s těmi vztahy a předváděním se na fb. Je to trapný. Nechápu, jak někdo s někým může být jen pro to, že nechce být sám nebo aby se ukázal :-D

6 SasuKe SasuKe | Web | 7. dubna 2016 v 9:11 | Reagovat

[5]:
Ano, na fotce jsme my dva, děkujeme. Mimochodem k tomu chození aby někdo nebyl sám, vždycky se mi vybaví výlev jedné "kamarádky", která mi asi v patnácti řekla: "Nechápu tě, že s nikým nechodíš, já bych to nedokázala, bála bych se, že zůstanu pořád sama. To si radši najdu nového kluka, než se rozejdu s tím starým." No asi nemusím vypisovat, co si o takových lidech myslím, když jich mám kolem sebe spoustu. Nejsou zamilovaní, jen prostě nechtějí být sami a pak to všem veřejně cpou.

7 Imaginární přítelkyně Imaginární přítelkyně | Web | 5. září 2016 v 22:07 | Reagovat

K ranné pubertě tyhle "facebookové" vztahy patří asi stejně, jako poměřování, kdo má lepší telefon. Děti se snaží působit dospěle a z jejich pohledu vztah k dospělosti patří, stejně jako u holek šminky. I když to působí úsměvně, neměla bych jim to za zlé.
Horší je, pokud tato potřeba přetrvává i u starších patnácti let. Tam už to působí opravdu hloupě a lacině a ti lidé by se nad sebou měli vážně zamyslet. Ale třeba je z jejich pohledu strašně romantické vyznání lásky přes internet :)

8 Ремонт холодильников lFow Ремонт холодильников lFow | E-mail | Web | 9. května 2017 v 12:42 | Reagovat

The police called off the search.
Leave me alone!

9 Rrepair lFow Rrepair lFow | E-mail | Web | 28. května 2017 v 20:37 | Reagovat

His acting success went to his head.

10 Mossi N lFow Mossi N lFow | E-mail | Web | 16. června 2017 v 23:50 | Reagovat

Yesterday we had a ball at the party.

11 Took F lFow Took F lFow | E-mail | Web | 15. července 2017 v 7:57 | Reagovat

Her visits are few and far between.

12 Took F lFow Took F lFow | E-mail | Web | 15. července 2017 v 15:37 | Reagovat

It goes without saying that he must pay what he owes right away.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama