Na ten blog se nedá koukat!

23. dubna 2016 v 12:28 | Sasuke |  Fanart
Víte proč na váš blog nikdo nechodí?
Větu zmíněnou v titulku si opakuji pokaždé, když otevřu blog nějaké slečny, která zjevně nejen že nemá o nějakém designu pojem, ale nejspíš je i poloslepá, protože jinak by si přece musela všimnout, že při nejlepší vůli se na její blog nedá dívat. Teď tu nemluvím o tom, že ne každý design je dokonalý, protože ono to dá zabrat i mě a to se to učím druhým rokem, stejně bych se občas šel nejradši oběsit, když dělám weby. Řeším tu spíš takové ty, které absolutně postrádají logiku a čitelnost. "Nejde o vzhled, jde o obsah, když budu psát dobře, lidi to bude zajímat." Největší lež všech autorů, kteří jsou líní si udělat nebo někde sehnat alespoň trochu ucházející design. Jestli chcete vědět, proč na váš obsahově relativně zajímavý blog nikdo nechodí, jste u tohohle článku správně.


1. Není to blog ale bordel

Základem veškeré grafiky je něco, čemu se říká "čistota práce", to znamená, že všeho moc škodí a tvorba grafiky má jistá pravidla. Mluvme konkrétně o designu webových stránek, ať už na blogu nebo jinde. Pokud tvoříte nový vzhled pro svou stránku, měl by být v první řadě přehledný a né přehnaně složitý. Prostě je mi jedno, že nasázet tam tech 57 duhových dinosaurů všude kam vás napadne dalo práci a ten medvídek je roztomilý, tak jste ho tam přidali taky, vypadá to otřesně, takže už tam nepřidávejte slunečnice a přeznejte si to!

2. Nedíváte se očima čtenáře

Takže první, co byste si měli rozmyslet, je, jak bude vypadat pozadí celé stránky, záhlaví, zápatí a hlavně pozadí menu a blogu - té prostřední části. Proč píšu prostřední? Protože evidentně spoustě lidí "Zlatý řez" nic neříká a narvou svůj blog třeba na třetinu stránky do leva a zbytek je pozadí nebo opačně. Zlatý řez je jednoduše ohraničený prostředek stránky, konkrétně bod trochu víc nahoře, který vyjadřuje hlavní část, kam dopadá lidský zrak, po tom, co stránku otevřeme, nikdo se prostě nekouká do pravého horního rohu v očekávání, co tam najde, pokud není vyšinutý. Nepleťte si to s fotografií, tam se to bere ještě trochu jinak, jednoduše člověka by mělo poutat především to, co je ve středu obrazovky. Pokud máte blog zarovnaný trochu víc doleva, nebo do prava, rozmyslete, si, jestli je pro vás důležitější menu nebo blog (stránka) a alespoň jedno nechejte naprostředku zlatého řezu. Co absolutně nechápu, jsou takové ty široké blogy roztažené přes celou stránku, protože opět 98% není udělaných tak, aby se daly přečíst.

3. Jste barvoslepí

Když se tedy vrátím k tomu pozadí, začněte tím, že si vyberete barvy, nejlépe takové, aby se to nezabíjelo oči! Kombinace rudé a zářivě fialové a svítivě zelené je prostě hrozná, pokuste se sladit tóny barev. V žádném případě nepoužívejte na pozadí hlavní stránky nějakej obrázek, proboha! 98% obrázků na to není vhodných. Použijte nějakou jednotnou barevnou plochu, jinak se to prostě nebude dát číst. Ideálně když si tam někdo dá černobílou spirálu a na ní svítivý světle růžový text. To rve oči, že mívám chuť si je vypíchnout. Nebo ideálně bledě modré pozadí - takové trochu tmavší a světle šedý text, abyste si ho v tom museli hledat. Mluvím o případech konkrétních blogů, které jsem viděl a prostě jsem je zavřel už proto, že se to vážně nedalo číst, když tam byl článek zhruba na A4 ve wordu a podobné pozadí, když jste ten text museli 5 minut luštit, abyste dočetli větu. Proto jsem například volil lehkou bledě fialovou a černý text. Použijte buď světlé pozadí a tmavý text, nebo tmavé pozadí a světlý text. Prostě tak, aby se to dobře četlo. Nikdy na hlavní část blogu, kde bude text nepoužívejte obrázky, vzory nebo cokoliv podobného, pokud nevíte něco víc o grafice a nedokážete vybrat použitelný.

4. Neumíte se rozhodnout

Když jsem tak zmiňoval to písmo, pokud děláte design webu, vyberte jednoduše 2-3 typy písma, ne víc, né míň. Jak si je rozdělíte je na vás, já mám jedno pro nadpisy, jedno pro rubriky a jedno pro ten malý text v záhlaví. Plácat deset fontů je nepřehledné a příšerné, pochopitelně to tady nemůžete vztahovat na fonty, které budete používat pro články, protože je určujete na blogu v nastavení, každý to občas mění a těžko se to s tím slazuje.

5. Nechápete jak desing a nastavení funguje

Další a tou nejfatálnější chybu je, že spousta lidí si myslí, že vytvoří jednu šablonu nějakého pozadí, prostě ji hodí na blog naprosto do všech vrstev a myslí si, jak má design. Jenže ono se vám to všude jinak roztáhne, udělá hrozné hlouposti a vypadá to prostě otřesně. Vídám tohle u spousty blogerů a prostě mě to bolí, když vidíte, jak to na sebe vůbec nenavazuje, je to jen jeden obrázek hozený na několik míst. Design se dělá zásadně z několika šablon, musíte mít jednu pro menu, jednu pro záhlaví, hlavní stranu, pozadí, zápatí, no je toho dost. Je to pak výhoda i když to upravujete a něco se nepovede.

6. Jste líní

Plus další zlo ke ketrému se chci dostat, nebuďte líní a do volitelného boxu si dělejte klikací ikonky na rubriky, nehažte tam takové ty rubriky od blogu, co máte v nabídce jen proto, že je to tak jednodušší, pokud chcete, aby to nějak vypadalo. Je to prostě ošklivé, jinak to ani říct nejde, když to tam máte takhle. Nejlépe lidi, co si pod tím nechají i archiv a tech rubrik tam mají tak patnáct, v polovin z nich mají jeden článek.
To už se dostávám k té přehlednosti blogu. Když tam máte patnáct rubrik, ještě od blogu a každou pojmenovanou pěti slovy, takže se to ani nevejde vedle sebe, nápisy se táhnout přes dva řádky, do toho tam máte archiv... Hrůza! Kdo se v tom má pak vyznat, když na ten blog přijde, vypadá to neuvěřitelně naplácaně a mě osobně se to obvykle ani nechce procházet, jestli je tam něco, co by mě zaujalo. Prostě nebuďte líní, protože vyši čtenáři jsou taky a když jim nepřipravíte půdu, nezaujmete, nikomu nestojí za to snažit se v tom blogu zorientovat patnáct minut. Udělejte si pěkné ikonky o jednom až dvou slovech, které vystihnou obsah rubriky. Zapojte mozky a určitě se vám to hned bude líbit víc - a nejen vám!
Další nechutnost je špatně vyhraněné menu, přetékající někam do hlavního blogu, které absolutně kazí veškeré zarovnání stránky. Vidíte? Kdybyste měli ikonky, tohle se vám nestane. Na zarovnání rozhodně myslete, aby nikde nic podivně nepřečnívalo.

7. Záhlaví je symbol, né definice!

Spousta lidí tu asi nepochopila, že záhlaví je tu proto, aby nějak uvedlo čtenáře, reprozentovalo blog, jednoduše upoutalo, ale nebralo pozornost od zbytku, protože to hlavní jsou přece vaše články. Takové záhlaví, které musíte scrolovat půl hodiny, než se dostanete někam dál, nebo je na něm milion nápisů (teď nemluvím o citátech drobným písmem zapuštěných do pozadí), ale o hromadě textu která tím, že je tam vložená působí jako důležitá a nakonec jde o absolutně nepodstatný výčet nějakých myšlenek či detailní popis autora blogu, který se tam vůbec nehodí. To je samo o sobě absolutně odrazující.Pokud jste se dostali až sem a nenašli se ani v jednom z těch bodů, gratuluji, blog zřejmě neodrazuje návštěvníky hned po tom, co ho otevřou, takže máte šanci je získat obsahem. Brzo se můžete těšit na článek v podobném duchu, tentokrát jsem se rozhodl napsat něco, co se týče obsahu blogu. Pokud jste se tam našli, popřemýšlejte, jestli vám ten duhový jednorožec na pozadí, kterého není půlka vidět a to menu přetékající do nečitelného středu stránky stojí za to, abyste se dál snažili na podobné stránce vydávat články, žádný učený z nebe nespadl, ale když se pokusíte to změnit, bude se na blogu víc líbit nejen čtenářům, ale také vám. Přestaťe si nalhávat, že je ten blog perfektní, vraťte se zpět na zem a zamyslete řiďte se heslem, kterým jsem se vždy řídil já: Vždy je co zlepšovat!
 

31 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 23. dubna 2016 v 12:50 | Reagovat

Tak to už vím, proč mám tak malou návštěvnost :-)

2 Mind Mind | E-mail | Web | 23. dubna 2016 v 12:52 | Reagovat

Ještě bije do očí, když přijdete na 2 měsíce starý blog a má pořád vychozí šablonu, první co jsem já udělal bylo, že jsem se jí ihned zbavil - nevypadalo to sice nijak extra, ale  bylo to lepší.

Jinak já jsem sice líný, ale napsal jsem si zkušené blogerce o design a určil jsem jenom, že pozadí musí být šedé a mám design, se kterým jsem více než spokojený.

3 SasuKe SasuKe | Web | 23. dubna 2016 v 13:04 | Reagovat

[2]: No pokud  si člověk neumí udělat desing sám, což plně chápu, může požádat někoho z blogerů co tohle dělají. Mě můj předchozí taky dělal brácha, protože já jsem nebyl schopen vyznat se v tom, jak se to má správně velikostně nastavit. Rozhodně na tom není nic špatného, když si to neudělá člověk sám, lepší než nějaká patlanice, na kterou se nedá dívat.

[1]: Rozklikl jsem a můžu tě uklidnit, že ho máš ještě alespoň celkem čitelný, rozhodně bych upravil záhlaví, aby trochu víc zaujalo, ten nacpaný text tam dole třeba nevypadá vůbec pěkně, ale menu na to že ho máš klasicky od blogu vypadá celkem přehledně alespoň, nemáš tam 50 rubrik, to je velké plus, že se člověk alespoň zvládne zorientovat.

4 thenana thenana | Web | 23. dubna 2016 v 13:16 | Reagovat

Tento článek mi hodně pomohl. Uvědomila jsem si kolik věcí musím změnit a hlavně naučit. :) Děkuju:)

5 Anita Barrasa Anita Barrasa | E-mail | Web | 23. dubna 2016 v 13:17 | Reagovat

Je to pravda, na vzhledu v tomhle ohledu dost záleží a já když přijdu na blog, kde je některý z příkladů příšerného designu, tak hned raději mizím a rozhodně nemám chuť číst články, byť můžou být sebelepší.
Nevím, kam se zařadit, snažila jsem se, aby můj design vypadal jednoduše, ale zároveň hezky, aby hned neodpudil čtenáře. Ale jak působí, to asi vědí jen oni :)

6 SasuKe SasuKe | Web | 23. dubna 2016 v 13:23 | Reagovat

[4]: Jsem rád, jestli ti to nějak pomohlo.

[5]: Jednoduchostí nic nezkazíš, když je v ní systém. Plně s tebou souhlasím, že když vlezu na přeplácaný, nebo absolutně odfláknutý blog, jednoduše už nemám chuť číst.

7 deweydumple deweydumple | Web | 23. dubna 2016 v 13:38 | Reagovat

Dalsi chytra blogerka, co sezrala hovno krale Salamouna a radi vsem, jaky maji mit blog a co je spravne a co ne. Tak zaprve, kazdy muze mit blog jaky chce, jak mu to vyhovuje. Stejne, jako tobe vyhovuje mit odporne fialovy blog a pozadi komentaru mit tyrkysove nebo khaki zelene. Za druhe, proc by se mel nekdo ridit tvyma radama? Za treti - myslim, ze by bylo super vyhledavat blogy, ktere te bavi a jsou ti blizke obsahem, ne ty, ktere te nebavi, nelibi se ti a nebo nejsou celkove tvym salkem kavy. Nemas za co, rado se stalo.

8 SasuKe SasuKe | Web | 23. dubna 2016 v 13:52 | Reagovat

[7]: No, přejdu tvoje vyjadřování a to, že článek jsi zjevně ani nečetl, což je trochu smutné, když se ho snažíš takhle nevhodně komentovat. Kdyby ses namáhal si to přečíst, než se zviditelníš, tak by sis možná všiml, že jsem muž co studuje grafiku na střední odborné škole a ne "rádoby chytrá blogerka". To myslím zodpovídá dotaz, proč by se měli lidé řídit radama, které tu píšu. Pochopitelně je k tomu nenutím, ani to nikoho jako ty nenutím číst. Jen se snažím začínajcím blogerům, kteří dělají plno chyb poradit, jak se jich vyvarovat. Zbytek tvého komentáře o vyhledávání blogů které mě nebaví je naprosto zcestný a s článkem nijak nesouvisí, takže se k tomu ani nebudu vyjadřovat. Vidím, že nemám za co. :D

9 deweydumple deweydumple | Web | 23. dubna 2016 v 14:17 | Reagovat

[8]: kazdej muz, co pise blog, je blogerka. a protoze ses natvrdla blogerka, tak ti to reknu bez toho, aniz bys to musel cist mezi radkama - nerad lidem jaky maji mit blogy, jestlize kombinace barev na tvym blogu se podoba kyblu u postele v nedeli rano.

10 SasuKe SasuKe | Web | 23. dubna 2016 v 14:23 | Reagovat

[9]: Kombinace mých barev je stavěná na určitých zásadách při tvorbě grafiky a pokud to nejsou ostré tóny ničící oči, či nezapadající k sobě pak jak si sám řekl, každý má právo zvolit si barvy jaké chce, takže si v podstatě vyvracíš vlastní slova. :D

11 deweydumple deweydumple | Web | 23. dubna 2016 v 14:31 | Reagovat

Ne, nevyvracim, ty sis ten clanek usil sam na miru, proto jsem ti ho oblikl.

12 Marshmallow Marshmallow | 23. dubna 2016 v 14:38 | Reagovat

[9]: Tak tady je někdo asi hodně zakomplexovanej :D příště si kdyžtak přečti celej článek, ne jen nadpis...
Jinak k článku -> sama blogům a grafice a tak moc nerozumím ale musím říct, že mnohdy narazím na blogy, kde kvůli pozadí nemůžu přečíst ani dvě věty, popřípadě mě hrozně odradí celkový vzhled :// Myslím, že jsi to všechno skvěle shrnul ^^ btw děsně mne pobavilo "57 dinosaurů" :D !

13 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 23. dubna 2016 v 14:40 | Reagovat

Rozhodně inspirující článek :)
Se svým vzhledem jsem se jakžtakž poprala a mám z něj radost. Hlavní je, aby s tím byl člověk spokojený a vyjádřil tím část sebe.

14 SasuKe SasuKe | Web | 23. dubna 2016 v 14:51 | Reagovat

[13]: Tohle jsem v článku opomenul a máš naprostou pravdu! Když chce člověk opravdu dobrý blog, určitě by tím měl vyjádřit kus sebe a toho, co na tom blogu vlastně čtenář najde. Soustředil jsem se spíše na takové ty základní grafické chyby a tohle trochu opomněl, dobrý bloger by neměl zapomínat, dát do toho osobitost.

[12]: Děkuju, jsem rád, že tě to pobavilo. Já někdy nevím, jestli se smát, nebo brečet, když vidím, jak někteří lidí neumí ani požádat o pomoc někoho, kdo by jim s desingem poradil, udělal jim ho, přece je spousta lidí, co tohle úplně zadarmo dělají.

[11]: Určitě jsem ho nepsal za účelem, hádal se s někým, kdo se ho ani nenamáhá přečíst. :D

15 s s | Web | 23. dubna 2016 v 15:55 | Reagovat

S článkem naprosto souhlasím! Nedokázala bych si nikdy svůj blog představit s výchozí šablonou. Proto první, co jsem udělala po založení blogu bylo vytvoření designu.
A co si budem namlouvat, vzhled blogu je někdy rozhodujícím faktorem.

16 Tez Tez | Web | 23. dubna 2016 v 15:56 | Reagovat

Článek jsem přečetla, ale i tak musím souhlasit s kritikou od deweydumple. Barvy komentářů s pozadím zrovna nekorespondují a i to pozadí na mě nepůsobí zrovna nejlíp. Důležité ale v tomhle případě bude zmínit, že každý má různý vkus a žádné rady se tady nedají aplikovat na 100 %. Někomu se prostě líbí světlé barvy, někdo napálí růžovou a zelenou vedle sebe. A pokud se na blog nedá koukat,tak je velká pravděpodobnost, že by to obsah stejně nezachránil.

17 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 23. dubna 2016 v 16:03 | Reagovat

[14]: Přesně tak :) A z nejmenovaného zakomplexovaného komentujícího si nic nedělej, dle mého je tvůj článek napsaný z dobrého důvodu (ale dokážu si představit, že ses u slov chytrá blogerka srdečně nasmál) a já sama doufám, že můj blog nepatří mezi ty beznadějné :D

18 Egoped Egoped | E-mail | Web | 23. dubna 2016 v 16:09 | Reagovat

a) Zarazilo mě, že autor takového článku a student grafiky v jednom dokáže psát černým písmem na fialové pozadí (ještě horší mi ale přijde to tmavě zelené v komentářích - tmavý text a tmavý podklad, opravdu?). Zvláště při čtení bodu číslo 3 :)

b) Co je to ten desing?

c) abych nebyl jen negativní, několik bodů je fajn a souhlasím s nimi :)

19 SasuKe SasuKe | Web | 23. dubna 2016 v 16:15 | Reagovat

[16]:No já bych jeho text nenazval zrovna kritikou, protože barvy mám podle určitých standartů, aby se to nemlátilo a barevně se to k sobě hodilo, existují i internetové stránky, kde se dá tohle snadno dohledat, když na to někdo nemá oko. Navíc on mluví čistě o tom, že se mu nelíbí konkrétní kombinace barev, zatím co já to řeším víc z profesionálního hlediska, jak by to vypadat mělo a né co se mi líbí nebo ne, můžu nesnášet fialovou, ale proto nebudu někomu kritizovat blog. To už je pak pochopitelně věc v kusu, já tu spíš řeším, že by se lidé měli snažit, aby ten blog trochu nějak vypadal.

[15]: Bohužel, i když by to tak být nemělo tak v první řadě je tu to co člověk vidí a pak teprve obsah a když vzhled není uspokojivý, pak má obsah daleko menší šanci na úspěch.

[17]: Určitě nepatří, mluvil jsem o naprosto jiných blogách.

[18]: Abych tedy zodpověděl tvé dotazy. Vzhledem k tomu, že jde o bledě fialovou, není v tom nejmenší problém, k tomu asi nemám co více říct.
Co se týče komentářů, ty jsem bohužel musel dočasně sladit s nápisem rubriky nahoře, abych tu neměl naflákaných padesát barev a neničilo to oči, takže je to celkem pochopitelné, máš bod za postřeh, že tam je ten podklad opravdu tmavých, každopádně komentáře budou mít v budoucnu podklad všechny stejný a nahoře jen odlišné záložky.
Design je cizí výraz pro určitý vzhled nebo styl. :)
No a jsem rád, že některé body tě zaujaly. :)

20 Altair Altair | Web | 23. dubna 2016 v 16:23 | Reagovat

Skvělý článek! Stejně si ale myslím, že na blogy lidé chodí spíš kvůli dobrému obsahu než kvůli úžasnému designu. I když tím se dá také dobře zaujmout. A jestli někdo má s vytvořením hezkého vzhledu potíže, může se řídit heslem "v jednoduchosti je krása" a místo s grafickým programem si pohrát s barvami (které se k sobě hodí, samozřejmě). Naprosto souhlasím s klikacími ikonkami, ty dělají celý obsah přehlednější. Nejlepší je ale stejně spojit dobrý design s dobrým obsahem :D

21 SasuKe SasuKe | Web | 23. dubna 2016 v 16:27 | Reagovat

[20]: Pochopitelně tím naříkám, že lidé tam chodí kvůli tomu, ale co si budeme povídat, první dojem dost udělá. O obsahu mám taky v plánu něco málo napsat, pochopitelně ten je klíčový, krásný design je k ničemu, když obsah za to nestojí. :D

22 Egoped Egoped | E-mail | Web | 23. dubna 2016 v 16:35 | Reagovat

[19]: Jo taaak. Design, to znám! ale desing, který je v článku tolikrát zmíněn, to mi nic neříkalo :)

23 SasuKe SasuKe | Web | 23. dubna 2016 v 16:39 | Reagovat

[22]: To se omlouvám, to dělá autokorektor, když nějaký slovo nezná a já si toho né vždycky všimnu, děkuju za upozornění, půjdu to poupravit. :)

24 Kerria Kerria | Web | 23. dubna 2016 v 16:51 | Reagovat

[22]: Souhlasím. Pokud chce někdo dávat rady, měl by alespoň vědět, jak se to píše. A krom toho tohle pozadí taky není nic moc. Ta fialová je moc tmavá a ta tmavozelená v kometářích ještě horší.

A vzhledem k tomu, že krom čitelnosti je mi zbytek designu vážně ukradený, tak totéž předpokládám u svých čtenářů, takže si s výchozí šablonou klidně vystačím jak na svém, tak na cizích blozích :D

25 SasuKe SasuKe | Web | 23. dubna 2016 v 17:02 | Reagovat

Chci jen poprosit jistou osobu kterou nebudu jmenovat a píše sem ty vulgarismy z nějakého nejspíš osobního pocitu méněcennosti  z několika přezdívek, že vidím IP adresy. :D

[24]: Ta fialová rozhodně tmavá není, to promiň, o tom se budu klidně hádat, černá je na ní perfektně čitelná. :D No k zelené jsem se už vyjádřil dostatečně.
Co se týče toho, co píšeš o výchozí šabloně, to je každého věc, ale jelikož blog by měl být alespoň trochu osobní, věř mi, že tvým čtenářům to, že si necháváš šablonu ukradené není. :D

26 Nebulis Nebulis | Web | 23. dubna 2016 v 17:16 | Reagovat

Samozřejmě je na každém,jak jeho blog vypadá, jestli se mu líbí a tak dále. Ale nějaké základy čitelnosti by každý blog prostě splňovat měl. Ač se přiznám, že jsem radši, když si bloger dá práci s vlastním designem, tak v okamžiku, kdy se to nedá číst, doporučuji šablonu

27 Peggie Peggie | 23. dubna 2016 v 17:21 | Reagovat

Článek chválím, sama vím, jak mě pokaždè odradí ošklivě zpracovaně blogy. Vůbec neřeším barvy ale hedboduše to, když stránka nemá žádné své kouzlo. Proste je to jen hromada textu. Pak se jeden k tomu obsahu ani nedostane jak to radši rychle škrtá.
[24]: Na tvém blogu je vidět, že desing je ti ukradený a to je docela škoda. Vezmi si co pak napadne návštěvníka? Že to vypadá nudně a půjde o dům dál. Lidé by si měli konečně uvědomit, že to není jen o obsahu. Když potkáš zapáchajícího bezdomovce dáš se s ním do řeči abys zjistila, jestli je v jádru zajímavý člověk?

28 Grumpy Grumpy | Web | 23. dubna 2016 v 17:53 | Reagovat

Tak nevím, rady jsou dobré, ale blog samotný mi bohužel přijde jako jeden z těch "bordelů" se spoustou dinosaurů a barvy mi docela trhají oči... Škoda.

29 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 23. dubna 2016 v 18:18 | Reagovat

Naprosto pravdivá fakta, která se vztahují na haldu blogů. Myslím si, že mnoho lidí je spíše líných si nějak "vyzdobit" stránky, a tak si nechávají výchozí šablony, přitom jejich obsahy jsou kolikrát skvělé. Jaká to škoda, že?...

30 Ki Ki | E-mail | Web | 23. dubna 2016 v 18:29 | Reagovat

Celkem mě těší, že jsem se v bodech až tolik nenašla. Většinou s tebou souhlasím... :) Jen by to chtělo trochu zapracovat na překlepech. Je jich tam celkem dost a slovo "né" mi taky trochu nesedí :)

31 SasuKe SasuKe | Web | 23. dubna 2016 v 19:01 | Reagovat

[28]: To mě celkem mrzí, že ti to trhá oči, bohužel, jiným zase tady trhaly oči barvy tmavé, takže si člověk nevybere. :D Každopádně ti rozhodně nerozumím v tom bordelu s dinosaury, myslím, že mezi ty rozhodně nespadám.

[29]: Ty šablony ještě nejsou největší zlo, to přichází až když si tam slečna hodí obrázek duhy a přes něj píše text.

32 Ruby Ruby | 23. dubna 2016 v 19:33 | Reagovat

Po přečtení článku musím říct že v mnoha ohledech je to asi pravda. Sama obdivuju lidi co si takový krásný vzhled udělají sami. Já bych skončila u nadpisu. :( Je pravda že hned jak na blog vlezu prohlédnu si ho a pak teprve čtu. Když je talhle pěkně chtivý chytí mě to ale máš naprostou pravdu že když jdu na blog někoho kdo ho má složený z bledě a tmavě modré se zeleným textem a menu má rozházené hned mě přestane bavit se v tom orientovat. Měla sem blogy 2 první přesně tak otřesný jak popisuješ a druhý kde mi trochu pomohl kamarád. Teď bych se k tomu ráda vrátila ale váhám přesně kvůli tomu, že hezký ho udělat nedokážu. :(

33 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 23. dubna 2016 v 19:38 | Reagovat

[18]: Esoterici říkají, že fialová je známá jako barva ducha, působí na nevědomí, dodává duchovní sílu a poznání, posiluje každou meditaci a je považována za barvu inspirace.

34 Kyuu Kyuu | 23. dubna 2016 v 19:55 | Reagovat

Článek super, nadpis sice trochu zavádějící (zní to, jako bys chtěl strašně zhejtit konkrétní blog :D ) ale je skvělý, že se najde někdo, kdo tomuhle rozumí - zabývá se tím, studuje to a je ochotný poradit. Fakt jsem ráda, že jsi tenhle článek napsal, myslím, že to lidem hodně pomůže a mohlo by to aspoň trochu snížit počet blogů, na který se 'nedá koukat'. ^^
(Narážky na konkrétní lidi/blogy vůbec komentovat nebudu... :D)

35 Kerria Kerria | Web | 23. dubna 2016 v 20:13 | Reagovat

Super, konečně si můžu přečíst i komentáře.

[8]: Sorry, ale na první pohled nevypadáš ani na středoškoláka natož na studenta grafiky - ten se snad se slovem design setkává denně a ví jak se píše. A nedivím se, že tě někteří oslovují jako holku - to pozadí s vílami a motýlky moc chlapácky nevypadá.

36 Kerria Kerria | Web | 23. dubna 2016 v 20:29 | Reagovat

[27]: Děkuji za návštěvu. Mě se můj design líbí, mám ráda jednoduchost, kde nic neodvádí pozornost od obsahu. Naopak nemám ráda lidi co soudí knížku podle obalu, lidi podle vzhledu a blog podle designu...

37 Marshmallow Marshmallow | 23. dubna 2016 v 20:37 | Reagovat

Upřímně...celkem mě zaráží, že si ti to tu troufnou hejtit někteří lidi, na jejichž blogy se nedá koukat a ani neoplývají zrovna vysokou návštěvností...

38 SasuKe SasuKe | Web | 23. dubna 2016 v 20:56 | Reagovat

[35]: A podle mého předchozího designu kde byla samá krev bys soudila, že jsem vrah? Je to fantasy pozadí, protože do toho stylu teď hodlám blog více orientovat, to nic nemění na tom, že já se poněkud divím, měla bys být schopná uznat, že když někdo napíše článek a jiný ho okomentuje, měl by možná z textu vědět, kdo ho psal? ;) Mimochodem to jak působím jsi usoudila právě ze vzhledu mého blogu, ne? To myslím samo o sobě mluví za celý článek. :)

[32]: Nemusíš se bát a odpírat si to, když máš problém vytvořit vzhled, stačí požádat někoho, kdo o to běžně dělá o pomoc. Spousta lidí se tím zabývá, pokud bys chtěla, pošlu ti odkazy na takové blogery.

[34]: Název byl tak mířen záměrně s trochu útočným podtextem, čekal jsem i na to, kolik "hejtů" od lidí na než bude článek působit, že je hrozně napadám přijde a nezklamali. :D

[37]: Mě se především líbí, že se z toho stala jakási diskuze, jestli se někomu líbí nebo nelíbí můj blog, na úrovni osobního subjektivního hodnocení jako "nesnáším fialovou", když článek byl vlastně zdaleka o něčem jiném. Tedy ne, že bych to nečekal... :D

39 Peggie Peggie | 23. dubna 2016 v 22:12 | Reagovat

[36]: Vykřikovat do světa věci jako že vhled není důležtý a přitom ho soudit u jiných je celkem odvážná věc. To samo o sobě značí, že si do pusinky nevidíš. Každý trochu vzdělaný člověk ví, že všichni lidé na první pohled soudí podle obalu, než se k obsahu dostanou zvlášť o tobě to jak vidno platí, protože tací co nic neví reptají nejvíc. Za mě plný počet sepsal to pěkně a nebojí se vzít to od podlahy.

40 lily lily | 24. dubna 2016 v 0:01 | Reagovat

Tolik nevyzrálých názorů. :D Někteří článek nejspíš berou moc osobně, než aby si nechali poradit. Raději přechází do útoku a zbytečně kolem sebe kopou. :D

41 SasuKe SasuKe | Web | 24. dubna 2016 v 8:05 | Reagovat

[39]: Souhlasím, že někteří si tu sami trochu protiřečí, taky ti dávám zapravdu s tím, jak lidé posuzují nejen blogy, ale vlastně cokoliv, co se k nim dostane.

[40]: Předpokládal jsem, že celá ta diskuze se nakonec zvrhne v tohle. :D

42 Kerria Kerria | Web | 24. dubna 2016 v 11:37 | Reagovat

[39]: Ačkoliv na mě autor podle designu a pravopisu působil jako malá holka, přesto jsem si jeho článek ráda přečetla a tak zjistila, že se mýlím. Takže v čem si protiřečím? Design mě nezajímá, zajímá mě text. A jak vídím, některé mé připomínky sám autor uznal za celkem oprávněné.

43 SasuKe SasuKe | Web | 24. dubna 2016 v 12:18 | Reagovat

[42]: Mám pocit, že zrovna ta o pravopise, až na občasné překlepy, na místě opravdu není. :D

44 Tori Tori | Web | 24. dubna 2016 v 15:05 | Reagovat

Já už grafiku neřeším, kdysi jsem se o to zajímala víc, než o obsah, ale teď mi jde o to, abych se za to nestyděla :)
Možná, že někomu se ten článek může zdát útočný, ale určitě je v něm spousta konkrétních rad o drobnostech, které člověk jen tak nenajde. Jen se mi nezdálo, že ti špatně doléhají obrázky (ta kniha v záhlaví se mi zobrazuje výš, než její zbytek na pozadí), ale to je zřejmě mou obrazovkou...

45 denik-male-rajdy denik-male-rajdy | E-mail | Web | 24. dubna 2016 v 18:21 | Reagovat

Ja se musim priznat bez muceni, ze jsem svou grafiku nijak neupravovala a co mi to "nabidlo" jsem akceptovala, je to jednoduche a prehledne, coz mam rada :-) takze asi dle vyse zminene analýzy patrim do kategorie lenochu...:-)

46 SasuKe SasuKe | Web | 25. dubna 2016 v 8:41 | Reagovat

[44]: Někomu bohužel útočný připadá, někdo se na to dokáže podívat víc s nadhledem, s tím už nic nenadělám. :D Pochopitelně to bylo mířené jako rady a co se týče toho, co říkáš o té knize třeba, tak tam je to problém, protože tady na blogu to lze nastavit jen na jednu určitou velikost obrazovky, takže si to každý nastaví podle svojí a bohužel to pozadí se pak né všem zobrazuje správně, dokonce někomu se nezobrazovala prý vůbec, jak mi tu dřív psala známá, což už absolutně netuším, jak se povedlo. :D Sám blog stále upravuju, protože nikdy nejsem 100% spokojený, ale je pravda, že navždycky je čas vylepšovat mu kabátek.

[45]: Pokud se na tom blogu líbí tobě samotné a nevadí ti, že tak vypadá, pak si s tím nemusíš dělat hlavu, ale je pravda, že čtenáři obvykle uvítají něco co trochu víc lahodí oku. Někdo má rád jednoduchost která neodvádí pozornost, jiný zase trochu vyšperkování. Tak jako tak každý má právo udělat si svůj blog jak chce, ale faktem je, že první dojem na nově příchozího čtenáře udělá pokaždé právě vzhled stránky, pro někoho je důležitý víc, pro někoho méně. ^^

47 Kikča Kikča | E-mail | Web | 25. května 2016 v 18:35 | Reagovat

Souhlasím s tebou. Znám některé blogy, jejichž obsah je kupodivu hezký ale na první pohled mě odradí písmo a nebo samotný "vzhled" blogu. Je to docela smůla, zvlášt, když pak nějaký text překrývá onen obrázek, mám pak potřebu onoho člověka okřiknout. No většinou jej na to upozorním. Slušně samozřejmě. :)
Skvělý článek! Nevím kam bych se já osobně zařadila, jestli můj blog je přehledný a hezký pro čtenáře. Mě osobně se líbí, tak jak je a to je důležité. Teda až na ty chyby... No, prostě moje lenost :D :D :D

48 Viza | Mossy Plains Viza | Mossy Plains | Web | 7. června 2016 v 12:09 | Reagovat

"Moderovaná diskuze", alá negativní komentáře zakázány.

Nezlob se, ale ty jsi poslední člověk, Sasuke, která by měla o "kráse" blogu psát. :) Každý má jiný způsob a já se třeba nemůžu dívat na tvůj design (co je to sakra na tom pozadí? drak? kus knihy, bubliny, víla a nějakej pokemon?

Nejsem tady žádná mistryně v tvorbě layoutů, ale tenhle článek je na tomhle blogu mimo mísu. :D

49 Kiara Kiara | E-mail | Web | 7. června 2016 v 12:32 | Reagovat

Já se snažím vyrobit design, který není přeplácaný a je čitelný. To jsou pro mě dva základní faktory. Momentálně mám "jen" černobílý, určitě to není ten nejlepší, co jsem kdy udělala, ale myslím si, že na mém blogu vydrží dlouho. Jinak když se podívám zpátky na své vzhledy blogu, musím říct, že jsem dost pokročila. Takže podle mě je to hlavně o té lenosti, blogeři prostě občas nemají trpělivost na učení se novým věcem.
Ale ono taky existuje spousta blogů, které se zaměřují přímo na grafiku, tak podle mě není problém nějaký hezký najít. Jasně, není to můj výtvor, ale já osobně tedy nechci číst články na blogu, kde je moc rušivých elementů, přestože by to třeba byla přímo autorova tvorba...
Jak vidím v komentářích, spoustě lidí se nelíbí tvůj design blogu. Řadím se mezi nimi i já, avšak zastávám toho názoru, že člověk nemusí umět uvařit svíčkovou, aby poznal, že je připálená. A přestože není design dle mé chuti, vypadá, že sis s ním dal dost práce, a podle mě to časem bude jen a jen lepší :)

50 howtostaysingle howtostaysingle | Web | 7. června 2016 v 12:33 | Reagovat

S článkem souhlasím, ale mně osobně se teda čte snadněji, když je text zarovnanej do bloku. A viděla jsem v textu i nějaký chyby, na to jsem taky trochu cíťa. Zas když už se někdo rozhodne pro šíření osvěty, měl by začít trochu u sebe. Třeba komentáře se mi vyloženě blbě čtou, jak to svítí.

51 Hanyuu Hanyuu | Web | 7. června 2016 v 13:28 | Reagovat

Já tak nějak chápu, co jsi chtěl článkem říct a rozhodně s tím při menším zamyšlení nelze nesouhlasit, jen by ještě chtělo dodat, že splnit všechna nepsaná pravidla - jakože, aby se dal text číst, aby to bylo aspoň nějak přehledné a další - nutně neznamená, že se na ten blog bude dát dívat. Mně osobně třeba nevyhovuje ani tvůj design, přestože je tu všechno čitelné (a pozadí stránky ani komentářů se mi rozhodně tmavé nezdá... to už by člověk musel být slepý, aby se mu na tom blbě četlo), jen mi to přijde takové dětské a nelíbí se mi to, přestože jsem místy lehce zatížená na takové různé infantilní věci a ujeté vzory :D. Navíc blog pak hodně vypovídá i o svém autorovi, právě nejen těmi články, ale rozhodně i vzhledem. Nemůžeš se pak tedy rozčilovat, když si zvolíš stránku v barvě lila a akvamarínové pozadí v komentech a někteří si myslí, že jsi holka. :D Ale to už je o vkusu každého a nikdo nemá právo ti do toho kecat.

52 Jana Jana | E-mail | Web | 7. června 2016 v 13:58 | Reagovat

[18]: souhlas.

Kontroverzní článek. K zamyšlení i k naštvání :)

53 Jane Jane | Web | 7. června 2016 v 14:07 | Reagovat

Vím, jak to bylo s mým prvním blogem. Upřímně se nad tím teď směju, jak jsem měla všechno páté přes deváté. O něco později jsem zjistila, že méně je skutečně více a snažím se, aby design nepřebíjel obsah a naopak. Zkrátka má být vše vyvážené. :)

54 ang ang | Web | 7. června 2016 v 14:52 | Reagovat

vždycky budu trvat na tom, že jednoduchost je nejlepší. pokud to nené v zájmu, víteco, aesthetics.

káždopádně ty víly tady mě celkem rozsekávají, kámo. dobrý, dobrý. :D

55 Miriam M. Miriam M. | Web | 7. června 2016 v 14:57 | Reagovat

Obsahově mi to přijde rozumné, jen... když už chceš psát podobný článek, tak si dej pozor na něco jiného, co taky může čtenáře odradit - a sice na pravopis. Ty překlepy a hrubky by nebylo od věci trochu zredukovat. Ale to už tu v komentářích myslím zaznělo...

56 Aerosol Aerosol | Web | 7. června 2016 v 15:12 | Reagovat

S článkom súhlasím, ale zaráža ma, že sám autor sa ho poriadne nedrží, o to viac, ak tvrdí, že je študent grafiky.
Takto vyzerá tvoj design na mojom počítači, pripojila som aj zoznam farieb zo základných prvkov designu: http://nd06.jxs.cz/499/112/1f46f256fe_103017665_o2.jpg
Naozaj sa ti nezdá, že tam tých farieb je trochu veľa?
Tá predelená kniha je tiež celkom fail, ale predpokladám, že tebe sa to zobrazuje inak.
Text v záhlaví je tak malý a nahustený, že sa číta veľmi zle.
Tri rôzne fonty na blogu je podľa mňa už priveľa, stačia dva. Nápisy sa predsa dajú rozlišovať aj veľkosťou písma.
Úprimne, z môjho pohľadu tvoj blog skutočne vyzerá ako bordel - bordel farieb a motívov. Odtiene oranžovej a tyrkysovej vytvárajú pomerne nepríjemný kontrast, rovnako aj odtiene oranžovej a fialovej. Máš na blogu desať rôznych farieb a to nerátam farby obrázkov na pozadí. Každý obrázok na pozadí je v úplne inom štýle a nerozumiem významu bublín. Je pravda, že obrázky majú aspoň spoločnú tému fantasy, ale ako do toho zapadajú trblietavé bubliny?
Článok je dobrý a pravdivý, ale prečo sa niektorými

57 nekoncici-vira nekoncici-vira | E-mail | Web | 7. června 2016 v 15:49 | Reagovat

Moc pěkný článek :)
Určitě pomohl spoustě začínajícím blogerům...
Sama grafiku tvořím, pokud se to tak dá nazývat :-D
Spíše se o něco snažím a svůj design jsem si vytvořila i nastavila sama...
Na rubrikách jsem si vždy dávala záležet, ale co se týče názvů, tak bych řekla že jsou průměrné, někdy delší, ale na řádek se tuším vlezou...

Huh, nebudu už otravovat, měj se pěkně. Empe... Sakura Katsumi Leiko^^

58 Asuka Asuka | E-mail | Web | 7. června 2016 v 16:20 | Reagovat

Upřímně jsem po přečtení tvého článku musela otevřít svůj blog a pořádně se na něj podívat. V hlavě se mi vybavili i mé předešlé vzhledy blogu. Musím s tebou souhlasit, skoro ve všem máš podle mě pravdu. Nevím teda, jestli je můj blog, ten správný případ, ale řekla by jsem , že na tom už tak hrozně nebudu.
O čem by jsem se ale dokázala trochu hádat, je stránka. Já osobně ji už delší dobu dávám alespoň trochu ke straně. Byly ale časy, kdy jsem to ráda neměla a nezdálo se mi to vhodné. Pokud je stránka uplně na straně, mělo by tam podle mě být i menu, pokud je tam alespoň nějaká mezera, je jedno, jestli menu bude hned u strany nebo ne. A co se týče šířky stránky, tak mi široká nevadí. Já osobně by jsem ji mít nemohla, ale zdá se mi praktická na povídkové blogy. Samozřejmě ale záleží i na zbytku, jak si s tím autor poradí.
Tvůj článek se mi zdá velice užitečný :)

59 Veronika Veronika | Web | 7. června 2016 v 16:33 | Reagovat

Tento článek mě opravdu inspiroval. Nemyslím si, že po prvním kliknutí na můj blog si čtenář zajde k doktorovi, jestli mu ještě stále fungují oči. Jenže jak je zde uvedeno, pořád je co zlepšovat, a o to se budu snažit.
Zajímalo by mne, jak to vidíš ve srovnání s časem. Dle mého design stále více lidí odsuzuje, ač to před lety tak nebylo. Asi.

60 Eli Eli | E-mail | Web | 7. června 2016 v 16:38 | Reagovat

Rady jsou to rozhodně dobré a mnohým blogerům se můžou hodit, takže super článek.

Problém pro mě ale je, že radíš, jak má co vypadat, a zároveň podle mě nemáš úplně nejlépe vyřešený design. Například v záhlaví nejdou pořádně přečíst slova "nemám rád" (tenké drobné písmo na tmavofialovém pozadí není nejlepší volba). Kombinace barev na mě osobně také nepůsobí nejlépe. Ale aspoň byla nejspíše použito kapátko a barvy ikonek rubrik jsou sjednocené s knihou v záhlaví. To často nebývá.

61 Alka-fejetony Alka-fejetony | E-mail | 7. června 2016 v 17:34 | Reagovat

No, já jsem s vizáží svého blogu poměrně spokojená, rozhodně dost na to, abych ji nevylepšovala, když to pořádně neumím a i nastavit pozadí mi dalo fušku.
Jinak článek je fajn, poučila jsem se (lehce).

62 Lotty Lytton Lotty Lytton | Web | 7. června 2016 v 18:34 | Reagovat

Samozřejmě že se v tom zcela namyšleně vůbec nevidím :D

Ale když jsem dělala svůj design, zoufale jsem plácala jednu vrstvu na druhou a doufala, že to nějak bude fungovat. Počítač málem skončil vyhozený z okna a já oběšená na šňůře od myši.

Pro čtenáře samozřejmě cokoliv, ale zabít mě to nemusí :D

63 Otherwise Otherwise | E-mail | Web | 7. června 2016 v 18:42 | Reagovat

Dalším bodem článku bych podtrhl, že kombinace více jak tří barev je špatná. Což jsem tak nějak doufal, že učí na uměleckých školách.
Používání menších obrázkových souborů ...též potěší, kvůli načítání. (i s rychlým internetem)

Též v kombinaci barev tohoto blogu nevidím moc souznění, ale to je věc každého blogera/ky. (pro jistotu doporučuji "color.adobe.com").
Jinak i co bych vytknul, je použití čárkovaného ohraničení komentářů. To je killer sám o sobě zvlášť pro epileptiky. (možná chyba u mě v rozlišení, nevím, zatím jsem si nevšimnul, že by si na to někdo stěžoval).

Neříkám, že s článkem nesouhlasím, jen je toho tolik, až si nejsem jist, jestli nejde o nějaký blogerský "džouk".

64 I am Jane I am Jane | Web | 7. června 2016 v 18:48 | Reagovat

Podle mě má každý právo mít blog podle sebe!!! Netvrdím že tvoje rady jsou špatný :)

65 Wendy Wendy | Web | 7. června 2016 v 19:45 | Reagovat

Já si myslím,že můj desing je pěkný x)

66 Hentai no Kame Hentai no Kame | Web | 7. června 2016 v 19:54 | Reagovat

Máš pravdu, tiež neznášam také tie blogy typu žiarivé farby plus nejaké drobné písmo, jeden sa z toho môže zblázniť...
Ešte lepšie bolo, keď  som narazila na jednu heterku, ktorá každému vypisovala, že poviedky píše lepšie ako oni a na svojom blogu mala veľký čierny nápis "Najlepší blog na svete"... ktorý sa tiahol niekoľkokrát cez celý stred blogu, takže sa texty blbo čítali :D To ma už úplne rozsekalo.
Ja si veľmi ohľadne grafiky neverím, momentálne mám desing od jednej spriatelenej blogerky. Inak som si robila všetko sama, a toľko som všetko prerábala, pokým to celé nevyzeralo trochu reprezentatívne.

P.S. Ahoj, priateľ otaku!

67 comeongirl comeongirl | Web | 8. června 2016 v 7:23 | Reagovat

Skvělý článek, dost mi pomohl. V designech blogů se moc nevyznám a samozřejmě tam nechci mít jenom šablonu.. Takže jsem s pokusila něco vytvořit sama, ale dopadlo to naprosto katastrofálně, hlavně pak mobilní verze.. Takže jsem se už snad poučila a zkusím ho napravit. :-)

68 NaTyy NaTyy | Web | 8. června 2016 v 9:39 | Reagovat

Užitečné rady :) určitě se každému hodí

69 Kate Kate | E-mail | Web | 8. června 2016 v 16:57 | Reagovat

Nemáš náhodou nějaký tip na aplikaci nebo prográmek pro nás slepé? Myslím pro lidi jako jsem já - nějak mi vždy nejde sladit barvy tak, aby k sobě opravdu šly. Pokaždé alespoň jedna bije do očí. Kdykoli jsem zkusila vyprodukovat nějaký odvážnější design, tak mě moje barvoslepost plácla přes prsty a já se po nějaké době opět vrátila k černobílé kombinaci i s obrázkem na pozadí... :-( ;-)

P.S.: Tvůj článek mě pobavil, sem tam mě jeho "drzost" či spíše přímost překvapila a lehce namíchla, ale v celku jsem si jeho čtení užívala od prvního "V" až do posledního vykřičníku! :-) Řekla bych, že si můžeš gratulovat k povedenému textu. :-)

70 SasuKe SasuKe | Web | 12. června 2016 v 11:24 | Reagovat

[48]:
Máš pocit, že tu nevidíš negativní komentáře? Kdybys diskuzi četl/a, tak je ti jasné, že nemám zapotřebí nechávat si tu komentáře typu "Jsi debil, co máš komu do toho kecat, je moje věc co mam kurva na blogu." Promiň, řekl bych, že to není úplně diskuze na úrovni a není mojí povinností nechávat tu spam podobných výplodů. :) Jinak si klidně promluv s mým učitelem na grafiku, kdyby ten blog nestále neposouval tu 15x předělanou knihu, vzhledem k tématu blogu je ten design v pořádku, dělal jsem ho ve škole. Nemluvil jsme ve článku o tématu designu, pokud ti vadí nějací "pokémoni" (kteří tu vůbec nejsou) a draci to už je o tom, že ti nesedí celý blog a jeho téma, což je zase úplně jiná debata. Mluvil jsem o čistotě a tom, že má design něco vyjadřovat.

71 SasuKe SasuKe | Web | 12. června 2016 v 11:34 | Reagovat

[49]:
Pochopitelně, nejsem žádný mistr, popravdě mě ani tvorba pozadí na weby moc nebaví, ale snažím se do toho dát všechno, aby to nějak vypadalo, protože když vidím ty odstrašující blogy s obrázkem pod textem, říkám si, proč to ti lidé dělají. To pak přece všechny čtenáře odradí, ne? Jednu věc musím říct, nemám problém udělat třeba design komukoli jinému, ale jak ho mám dělat sobě, nikdy vůbec nevím, takže se většinou radím s přáteli, dřív jsem si ho nechával i dělat od jiných. Nikdy bych každopádně neflákl na blog první co najdu a už vůbec ho nepřecpával nesmysly. Každopádně jak jsi řekla, nemusím být šéfkuchař, abych poznal, že některé jídlo se opravdu jíst nedá a stejně tak je tomu, když občas otevřu blog, kde nesedí snad vůbec nic, menu je mimo, nedá se číst, záhlaví nesedí, pod černým textem je černobílý obrázek, usekané pozadí... Mám dojem, že někteří tady se s tou hrůzou asi ani nesetkali.

[50]: O tom zarovnání do bloku jsem taky uvažoval, dobrý postřeh. :)
S tím svícením nechápu jak to myslíš, protože barvy tu mám rozdělené podle jedné stránky, která přímo ukáže, jaké se k sobě hodí, navíc mě tu teda nic nesvítí, takže vážně netuším co máš namysli.

72 SasuKe SasuKe | Web | 12. června 2016 v 11:42 | Reagovat

[51]:
No ono to opravdu má být "dětské", silně fantazijní, animované, můžeš to vnímat jako dětské, pokud nejsi fanouškem určitých směrů.

[53]:
Nikdo není mistrem a vždycky se to někde bije, jak už tu někdo podotýkal, ono to né vždycky jde všechno dokonale splnit, ale jde spíš o snahu nezabít čtenáře na první pohled.

Říkám si, možná jsem sem měl přidat některé ukázky těch blogů, které mě opravdu odrovnaly, aby si to lidé mohli porovnat a uznat, že opravdu mám důvod tohle psát. Komentáře typu "neser se mi do toho" mě stále baví, pokračujte.

73 SasuKe SasuKe | Web | 12. června 2016 v 11:55 | Reagovat

[56]:
Dovolím si s tebou nesouhlasit v několika věcech.
1) Kroužkuješ věci jako stínování a označuješ to za jinou barvu. :DDD
2) Ta kniha, to se na mě nezlob, ale je předělávaná asi 15x a bohužel, zjevně to stejně nebude na všechny monitory sedět, takže nevím, co by sis představovala, že s tím udělám, jako já bych rád, aby to tam všem sedělo, ale nejsem bůh...
3)Ten malý text v záhlaví má zapadávat.
4) Tykysová je tu proto, aby ladila s hlavním obrázkem nahoře, oranžová... http://files.mojiandele.webnode.cz/200000903-14d2215cc1/orange.jpg tu opravdu není, schválně jsem se snažil volit jemné tóny. Každopádně k těm barvám, jak už jsme psal, bereš odstíny stínování a považuješ za různé barvy...

Netuším jak víc se u mám vyjádřit k těm obrázkům, rozhodně nemám pocit, že je každý úplně jiný, myslím že už jsem toho napsal až dost, každopádně jsem ti vděčný, že si jako jedna z mála vysvětlila, s čím máš problém, když už jde o můj design, protože se ti k tomu můžu vyjádřit a říct svůj názor.

74 SasuKe SasuKe | Web | 12. června 2016 v 12:02 | Reagovat

[57]:
Doufám že pomůže, je hlavně pro ty začínající, kteří nevědí, na co si dát pozor, popřípadě pro lidi, kteří o tom vůbec neuvažují a nikdy je nenapadlo, že i na vzhledu trochu záleží.
[58]:
O tom umístění jsme psal hlavně z důvodu, že je to tak nastavené pro lidské oko, aby se správně zaměřovalo. Pochopitelně je naprosto každého věc, jak si blog udělá, je tu spousta a spousta faktorů a hodně záleží na člověku a účelu jeho designu.

75 SasuKe SasuKe | Web | 12. června 2016 v 12:06 | Reagovat

[60]:
Líbí se mi, že sis všimla té knihy, ano, snažil jsem se to tma sladit, i když nemám doma vůbec photoshop, takže to dělám v různých editorech a naprosto mě to zabíjí. :D

[59]:
Souhlasím s tebou, že čím dál více lidí si toho všímá a také bych řekl, čím dál více kritizují, odsuzují a upřednostňují osobní vnímání před objektivním.

76 SasuKe SasuKe | Web | 12. června 2016 v 12:13 | Reagovat

[63]:
Používám něco hodně podobného jako adobe color, jen jsem si nemohl vzpomenout na název, když jsme článek psal, takže děkuju, velmi dobrý postřeh.
Celkově k tvému komentáři napíšu, že jsi tady možná první, komu došlo něco, co desítkám jiných ne. :D Víc asi říkat nebude. :D

Jsem rád, že jsem článkem ukázal důležitost designu na blogu a tady i když to asi spoustu z vás zklame diskuzi ukončuju, vážním si toho, že mám tady asi dalších 50 komentářů, ale není tam nejspíš nic, co už tu nebylo řečeno, všem děkuju za přečtení a pochopení.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama