Opravdové lidské problémy (Ashiteru ze Baby)

14. března 2016 v 12:16 | SasuKe |  Recenze
Upřímně, kdo tu ty recenze čte pro to, že by ho zajímaly výhody a nedostaky sledování některých anime? Je vás málo. :D Většina jen čeká na to, kdy zase něco 'zhejtím' a dočkali jste se. Je pravda, že jsem viděl spoustu opravdu ŠPATNÝCH anime. Vlastně mám pocit, že čím déle to sleduju, o to jsem náročnější, dřív jsem míval tendenci i ta špatná anime dokoukat do konce, z nějakého podivného pocitu, aby to 'bylo fér' k autorům a já mohl s klidným svědomím říct, že se mi to vážně nelíbí. Teď už to nedělám, spoustu takových vypnu v půlce, hned jak mě zklamou svou neoriginalitou, nelogickým jednáním charakterů, jednoduše jsem už za ty roky nejspíš viděl až příliš dobrých anime, než abych se ještě chtěl někdy dívat na ta špatná. Právě teď mám rozkoukaných hned několik, momentálně mě ale u jednoho konkrétního svrbí prsty kdykoli ho zapnu a mám nutkání vyjádřit svůj názor.

Ashiteru ze Baby - spoilery

Obsah:
Hlavním hrdinou je Kippei, školní playboy, kterého v podstatě nic doopravdy nezajímá. Jeho malou sestřenici Yuzuyu, které je právě pět let však opustí matka a tak se o ni musí postrat jeho rodina. Kippei žije v jednom domě s prarodiči, rodiči, starší sestrou a mladším bratrem a z celé téhle rodinky je to právě on, kdo dostane na starost dítě. Neví jak jí uvařit, nedokáže jí dovést včas do školky, netuší co s ní má dělat, když pláče.Katagorie: dospívání, podle mangy, romantika, shoujo
Díly: 26

Zápletka, příběh, postavy:
Ze začátku je to prostě pěkný příběh o klukovi, který se musí trochu změnit a stát zodpovědným kvůli malé holčičce.
Po shlédnutí několika dílů to bohužel vypadá spíš jako milostný trojúhelník, mezi Kippeiem, jeho spolužačkou Kokoro, která ho nesnáší, protože je do něj vlastně zamilovaná, jakmile zjistí, že se stará o dítě a pětiletou holčičkou, která se o něj nechce za žádnou cenu dělit. Celé anime působí poměrně roztomile, bohužel snaha autora postavit celou hlavní zápletku 26 dílného anime na problémech s malým dítětem nebyla úplně úspěšná - pokud to vůbec jde, i když já věřím, že ano.
Jednoduše se pak díváte tři díly na zápletku jako je vyšetřování, kdo vyhodil Yuzuyu pastelky do koše a proč, jakmile se celý problém konečně vyřeší, Yuzuyu má zase potíže ve školce, celé anime pak v závěru jen ukazuje, že se ten kluk na chvíli nezastaví, aby se o dítě postaral, zatím co jeho starší sestra pravidělně sedí doma a popíjí kávu, což ovšem nikdo neřeší.
Můj dojem je, že celé anime se dalo podat daleko lépe a zajímavěji, protože mi tam často chybělo nějaké napětí, akce, nebo jednoduše jakákoli jiná zápletka, než že Yuzuyu nemá mámu.
Věc která se mi líbila, je že holčička opravdu z většiny uvažuje jako pětiletá a nerozumí problémům světa dospělých, podle toho také stejně hloupě jedná, zatím co Kippei jako skutečný středoškolský kluk si s ní vážně neví rady, protože vychovávat dítě je trochu nad jeho poměry. Bohužel, co mě naopak ustavičně vytáčelo bylo, že Yuzuyu nikdy neřekne, co se jí stalo a pokaždé nechá lámat si s tím hlavu zbytek rodiny, což je bohužel právě ta jediná věc, na které to všechno stojí ala "zjistíme co se jí stalo", během celého příběhu mě to poměrně obtěžovalo, protože jsem očekával víc zajímavých momentů, přece se z toho nápadu dalo vytěžit tolik, né jen každodenní připravování svačin a pozdní příchody do školy, což mě přivádí k myšlence - kdo se chce dívat v každém díle na to, jak jí chystá jídlo a vede jí do školky, když u šestého dílu stejně víte, že ta svačina se nebude dát jíst a přijdou pozdě, nebo ji zapomene vyzvednout, protože už jste to viděli 5x předtím? Takový čas bych investoval do zápletky, kde by je potkalo něco zajímavého - výlet, kde se něco přihodí, Kippeiovi se výrazně zhorší známky (pokud to s jeho přístupem k vyučování ještě jde...?) v důsledku toho, že se stále točí jen kolem Yuzuyu, jednoduše cokoliv, co by příběh nějak oživilo. Oživení v podobě režiséra/scénáristy tam bohužel vypadá tak, že se spíš začínají řešit problémy jiných dětí ze školky, popřípadě členů rodiny a to působí spíš jako zoufalá únikovka, nemluvě o tom, že důvodem proč s ní její matka nechce být, má být to, že ji jednou uhodila. To by teda měly všechny matky asi zpitovat svědomí, díváme-li se na to takhle.
Popravdě mě víc zajímala Kokoro-chin, která má v anime někdy zoufale málo prostoru a dobrých scén, než hlavní děj s Yuzuyu. Když jsem sledoval dvanáctý díl, kde se stále jen řešilo, jak je malá nešťastná, že ji opustila máma, pomalu jsem si u toho na mobilu pouštěl youtube, protože člověk v té chvíli zvládá sledovat už i něco dalšího. Vylepšení v podobě toho, že její máma se vrátí, aby ji tajně sledovala a pak znovu odjede, bylo jako vyrvat scénáři násilně všechny vlasy a pak mu nasadit nevkusné tupé, co hůř, na konci je tupé znovu strženo a scénář zůstává tentokrát rovnou plešatý. Nebudu prozrazovat jak anime skončí, nicméně dle mého názoru má konec podobnou váhu, jako by anime ani nezačalo. Vlastně se nedozvídáme nic zvláštního, z příběhu neplyne nic víc, než že je důležité, mít někoho kdo vás má rád a že všechny matky mají rády své děti, ať už jim to dávají najevo, nebo ne. Pro mě jednoduše slabota. Jediné co příběhu musím nechat, je poměrně roztomilá poslední předtitulková scéna.Grafika:
Popravdě se mi trochu nelíbila nevýraznost a jednoduchost kresby postav, které občas oproti někdy velmi propracovanému pozadí vypadají trochu zvláštně, asi tak zvláštně, jako byste nakreslili obrázek pokoje a nechali vašeho imaginárního psa ho olíznout za účelem tvroby postavy, naštěstí tomu tka nebylo ve všech scénách, ale přiznejme si, když ta postava do pozadí nezapadá, bije to do očí.

Co se týče celkového hodnocení, zamyslím-li se nad tím, že kresbu nemůžu vychválit a příběh taky ne, jediná pozitivní věc je zpracování postav a to, že jsme se občas dějově chytal, takže některé lidi by to nejspíš zaujmout dokázalo, dávám 5 z 10ti, úplná pleva to není, o tom žádná, ale nedostatků má tohle anime vážně dost. Na druhou stranu, pokud nečekáte napínavý děj a bavilo by vás sledovat každodenní zoufalství puberťáka nad malým dítětem, koukněte se na to.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aki Aki | E-mail | Web | 30. března 2016 v 21:30 | Reagovat

Skvelá recenzia, ale ak by som si chcela pustiť niečo na uspanie tak siahnem po tvojom článku práve po tomto anime,lebo nudný dej o ničom by ma zaručene iba uspal.
Mňa trebárs najviac sklamalo anime Orenchi no Furo Jijou kde som nevydržala ani dopozerať celý prvý dielik, očakávala som od tohoto anime viac a asi preto ma moc sklamalo.No tých anime je viac , ale práve teraz ma toto napadlo.

2 Ремонт холодильников lFow Ремонт холодильников lFow | E-mail | Web | 9. května 2017 v 12:15 | Reagovat

Yesterday we had a ball at the party.
You should be ashamed of yourself.

3 Mossi N lFow Mossi N lFow | E-mail | Web | 16. června 2017 v 23:34 | Reagovat

I can’t get over how rude he was to me. She got over her illness quite quickly.

4 Took F lFow Took F lFow | E-mail | Web | 15. července 2017 v 14:58 | Reagovat

I’ll pick you up at 7.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama