Co jsem všechno (ne)napsal

23. března 2016 v 17:00 | Sasuke
Jak jste si asi všimli, blog teď prochází rekonstrukcí, nejen po stránce vzhledové a systémové, ale se Sakurou (Kyuu) teď pracujeme na opravdě povídek. Jednak proto, že ty která jsem psal už před lety, jsou napsané úplně jinak, než osučasné a pak taky kvůli těm neuvěřitelným mezerám a jiným stylistickým chybám, které blog rád vytváří. To ani nemluvím o zarovnávání do blogu, které pak nejspíš udělám u všech naráz, jinak by mě to snad zabilo. Jsem pravděpodovně jediný člověk na planetě, kterému prostě po odřádkování blog udělá v textu gigantickou mezeru. Takže z toho děláme něco co se dá číst, jinak řečeno.
Trochu obdivuju, s jakou do toho jde vervou, aby mi to pomohla opravit. Vlastně to že teď po večerech sedíme a čteme moje několik let staré povídky, (některé byly napsané už vlastně dávno před založením blogu a jednoduše je nebylo kam dát, proto tak vznikl) je všechno její zásluha. Já jsem sice perfekcionista, takže rád opravuju všechno, v čem vidím nedostatky, ale popravdě, po tom, co jsem opravil tečky na koncích přímých řečí asi ve 4 dílech některých sériovek, smazal v nich mezery a u toho se snažilčíst, jestli jsem spokojený s obsahem, jsem už ztrácel nervy.
Jednoho večera, když jsem přidal nový díl SasuSaku, prostě přišla s prohlášením, že musí přečíst všechny moje povídky znovu od začátku. Popravdě mě to trochu překvapilo... Proč mě to pořád překvapuje, když vím dobře, že se rozpouští z každé pitomosti, kteoru stvvořím? Netuším, asi mě nikdy nepřestane překvapovat, ta její posedlot mýma povídkama, obrázkama (ne nemyslím ty nechutnosti, co mám tady na blogu, bože musim sem taky dát něco normálního co sem nakreslil), prostě mnou. Každopádně mě v tu chvíli trklo, že když to chce stejně celé číst a baví jí věci jako korektura, asi by nebylo od věci říct jí, ať mi s tím pomůže. Takže v současné chvíli předěláváme do čitelné formy Nauč mě líbat, nauč mě milovat a pak se vrhneme na další, nejspíš Akatsuki by stály za úpravu a možná i za oprášení, to byla snad první věc co jsem psal ještě někdy předpěti lety.
Mám tu taky pár věcí u kterých se musím rozmyslet, jeslti je chci dopsat, nebo co s nimi. Pravda je, že na psaní není tolik času jako dřív, na druhou stranu, letos s enemusím nijak extra připravovat na Animefest, proto teď můžu zase něco přidávat. On totiž ten letošní Animefest bude v takovém podivném duchu, že se mi na něj vlastně ani nechce jet. Chtěli jsme fotit, měli jsme plány a ve výsledku bych tam opravdu nejradši nejel. Brácha bude na larpu, takže většina plánů na focení nám trochu odpadla, i když Chaoss říkal, že v létě vezmem Naruta a někde ho znás- a nafotíme ty fotky v létě. No Naruto taky nejede, už to byla pomalu taková tradice, že jsem před každým conem vyváděl, jak na něj teda nepůjdu, protože to budou tři dny otravování se s ničím a on mě nekompromisně přesvědčil, že musím. Poslední půl rok jsme se ale vlastně neviděli, pořád nevím, jestli to shledávám pozitivním, vzhledem k faktu, že nemám denně chuť ho zamlátit do země, nebo si přiznat, že na tom Animefestu nebude nejspíš nikdo, kdo by zvedal veřejnou náladu a odháněl mojí depresivní auru. Co se Naruta týká ono to vypadá, že možná ani to video v létě nenatočíme, protože už se mu cosplaye moc dělat nechce a na léto jme měli domluvené dětské verze. Víkend jen se Sakurou mě mírně znepokojuje, takže ještě že tam bude Crash. Budu věřit v to, že v o to lepším stylu proběhne příští rok, jelikož tam s náma nejspíš pojede i naše malá Sarada. Otázka je, jestli semi chce ten cosplay udělat už příští rok, stále mi to přijde brzo, ještě ani nemám pončo. Pak je tu taky varianta, že jelikož příští rok už bude v "prváku" i naše růžová pohroma, tak to časově nebudeme dávat vůbec.
Abych zase zbytečně moc neodbíhal od nejdůležitějšího, po té co jsem si uvědomil, že blog mám vlastně už dva a půl roku,
porojel všechno co jsem napsal a k mé smůle všechno, čím se budeme muset prodrat, zjistil jsem, že jen tady mám 200 článků (nepletu se, že tenhle je 201.?), i když budu popravdě některé starší mazat, ať už z důvodu, že se mi zdají hloupé, nebo prostě zbytečné a snižují úroveň blogu a co se pouhých povídek týče, je tu přes 500 stran ve wordu. Sám tomu nějak nemůžu věřit, protože to je docela síla, zvlášť když si vezmu, že mám v notebooku zcela jistě ještě tak dalších alespoň 300 stran které tu nezveřejňuju. Jsou to pěkný čísla, takový hezky motivační. Kdo by řekl, že jeden člověk toho dokáže tolik vyplodit a pořád přichází další nápady na to co napsat? S každou písničkou, každým momentem kdy se vám stane něco zajímavýho, vůně a barvy přináší nápady, někdy prostě stačí jen se nadechnout a podívat, najednou před sebou vidíte příběh.
Pokaždé, když něco dopíšu, mám obrovskou radost, protože to s nimi vždycky prožívám, vytvořím/půjčím si postavy a zasadím je do příběhu. Znám je tak dobře, abych mohl přesně říct, na co myslí, nebo proč to dělají, jsem schopný říct, co by si příli ze všechno nejvíc, co je dělá šťastnými a čemu nedokáží rozumět, proč se jim to či ono zdá nepodstatné. Psát za postavu je tom, vědět, jak postava přemýšlí. Možná proto se mi teď o to hůř píší příběhy, kde třeba Sasukemu nebo někomu jinému změním charakter. Je to vlastně věc, která je složitá zvenku a jednoduchá uvntř, jakmile do ní proniknete. Díky tomu, že vím jak postava přemýšlí, je mi jasné, jak se dívá na vzniklé situace a co opravdu cítí, nejspíš proto, když skončím, vždycky si řeknu, že jsem to s nimi úspěšně zvládl a jdu pomoct další postavě, provést jí tím bludištěm a najít konec labyrintu s jejím příběhem.
Je to pocit, který asi málo kdo pochopí a vlastně tohle vžití se do příběhu a porozumění, je důvodem toho, proč rekonstruuju starší povídky, nebylo to tak vždycky, chtělo to cvik, trénink, zkušenosti, ale za ten pocit to stojí. Mám radost z každé povídky, kteoru jsme napsal a nejspíš ještě větší z těch, které jsem ještě nenapsal. Doufám, že blog bude dál pokračovat s tak pěknou návštěvností jako do teď, protože je to takový můj soukromí ráj, kde můžu prezentovat vlastní myšlenky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aki Aki | E-mail | Web | 31. března 2016 v 14:55 | Reagovat

Prvé je ,že prajem tvojmu blogu aby sa dožil čo najdlhšiemu veku, za druhé aby tvoja návštevnosť čoraz väčšmi rástla.
Na tvoje obrazy sa teším už noc dlho , ale zatiaľ si bol skúpy niečo zverejniť, lebo si mi ešte dávnejšie sľúbil , že niečo nahodíš, ale nič asi si na to napokon zabudol. Nik kto nepíše nemá potuchy koľko trvá napísanie príbehu koľko snahy a práce to vyžaduje a ja chválim tvoju tvorbu ,lebo je neskutočne úžasná. Či už poviedky, alebo recenzie, ktoré vieš tiež mega svojsky a dokonalé napísať.
S rekonštrukciou poviedok vám držím palce a hlavne pevné nervy,lebo ja som iba pár poviedok prepisovala do čitateľnej formy  a myslela som si, že ma šľak trafí.Ešte raz držím palce.

2 SasuKe SasuKe | Web | 5. dubna 2016 v 10:32 | Reagovat

[1]: Já bych rád přihodil nějaké obrázky, ale většinu toho máme ve škole, na výstavách a podobně, takže nemám moc co nafotit no. Ohledně povídek, snad to ve zdraví přežijeme a přepíšeme, Sakura pomáhá, protože já jsem z toho celej jalovej, tak snad se zadaří, jednu už máme hotovou. :D

3 Kyuu Kyuu | 6. dubna 2016 v 15:13 | Reagovat

Hee, růžová pohroma? Q.Q Každopádně, je úžasný, kolik jsi toho napsal, když jsi to nedávno počítal, přišlo mi to naprosto neuvěřitelný. Doufám, že to půjde i dál takhle pěkně, protože píšeš naprosto geniálně a byla by škoda se o to nepodělit s ostatními. ^^ Já ti budu dál statečně pomáhat s korekturou, vlastně jsou tak zabité dvě mouchy jednou ranou, protože jsem celý tvůj blog četla více méně před dvěma lety, takže ne všechno mám v živé paměti a takhle si to opráším, že. Animefest mě taky mrzí (k poznámce o tvém strachu z víkendu jen se mnou se radši nebudu vůbec vyjadřovat -_-), snad nám vyjde alespoň léto, popřípadě další cony. Keep going on, tvůj blog je jednoznačně nejlepší, co znám (a ne, není to ovlivněno mým vztahem vůči tobě, myslela jsem si to i v době, kdy jsem tě neměla úplně ráda... :D).

4 Ремонт Холодильников lFow Ремонт Холодильников lFow | E-mail | Web | 12. května 2017 v 14:37 | Reagovat

His advice always carries weight here.
I'm really surprised that.

5 Rrepair lFow Rrepair lFow | E-mail | Web | 29. května 2017 v 2:27 | Reagovat

I don’t feel up to cleaning the house.

6 Took F lFow Took F lFow | E-mail | Web | 15. července 2017 v 20:06 | Reagovat

Stop crying! Get a grip on yourself!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama