Nesahej na květy rukama od krve (SasuSaku) 11 - Marná snaha

8. července 2014 v 16:11 | SasuKe |  Nesahej na květy rukama od krve
Tak mě zajímá, čeho chcete pokračování?


11 - Marná snaha

Růžovovláska kráčela klidným krokem po ulici směrem ke škole. Hlavou jí vrtala včerejší zpráva. Dobře věděla, že by to mohl být nějaký další hloupý trik. Je dost možné, že se jí jen snaží Sasuke zase nalákat do nějaké pitomé situace. Copak je natvrdlý? Nerozumí tomu, že chce mít od něj konečně pokoj a na nějaké tajemství mu kašle, ať si ho nechá.

Šla poměrně klidnou chodbou, jak ji jindy nezažila. Obyčejně sem v sobotu nechodila, vlastně snad nikdy tam nebyla, kvůli nějaké akci mimo školu.

Čím víc se blížila tělocvičně o to sílil šum a různé rány připomínající blízce stěhování nábytku. Takže to nejspíš nebyl žádný trik.

Ve vchodu se opřela o dveře a trochu váhavě rozhlédla po celé tělocvičně, Kiba se Shinem právě stěhovali lavici, Ino, Hinata a Temari roztahovaly nějaká plátna. Kousek bokem seděla Tsunade se Shizune a ta jí ukazovala nějaké papíry.

Několikrát se pečlivě rozhlédla a nemusela se snažit dlouho, Naruto se s Nejiho pomocí snažil postavit nějakou kartonovou stavbu a asi metr od nich postával Uchiha se stočeným papírem v ruce, vysvětlovat mu jak to má udělat, případně ho přemlouval, ať z té lavice sleze a nechá to už na Nejim.

"Myslím, že to skoro máme," ušklíbl se černovlásek směrem k ředitelce, když zhodnotil situaci v tělocvičně.

"Výborně, tak až to bude, všichni si přijďte pro ten scénář, chci aby to bylo dramatické a plné energie, jasné děcka?!" Praštila stohem papírů na lavici, až se pod ní otřásla a rázným krokem zamířila následována zástupkyní ven. Sasuke pohotově přiskočil k lavici.

"Fajn, všichni si hned jeden vemte, vymýšlel sem to, takže obsah znám,"nahodil svůj typicky arogantní úsměv, zatím co Narutovi málem vypadly oči.

"A to sakra kdy? Vždyť tě to ještě před pár dny ani nezajímalo!" Zamžoural, zatím co se přehraboval mezi papíry, aby si jeden vytáhl a ostatní nescházel na zem, jelikož celá banda se na to okamžitě vrhla.

"Prostě sem večer zavolal ředitelce, řekl jí, jestli by zvážila, aby se dělal ten náš projekt, souhlasila, dala mi to na starost a zeptala se, kdy můžeme začít zkoušet, tak sem navrhl, že jí ráno předložím ke schválení a odpoledne začneme s přípravama," pokrčil rameny.

"Chceš říct, že si to udělal přes noc?!" Zařval překvapeně blonďák, když listoval sedmistránkovým scénářem.

"Je to vidět, zní to jako neuvěřitelná hovadina," prohodil drze Kiba.

"Nevadí, stejně děláš strom," vrátil mu to několikanásobně Sasuke, následně se otočil ke dveřím, kde spatřil Sakuru. Na tváři mu zahrál pobavený výraz, sáhl poslepu pro jeden ze scénářů, vzal ho a rázným krokem zamířil přímo k ní.

"Ahoj, tady máš," vrazil jí ho na hruď a trochu důvěrně se k ní naklonil, "gratuluju, máš hlavní roli," mrkl na ní, pak se otočil a hezky si to nakráčel zpět.

Sakura nervózně sjela pohledem papír, který od Uchihy dostala. Moderní Romeo a Julie v podání žáků střední školy a gangů.

"To teda zní, jako hodně velká pitomost," prohodila polohlasně. Následně začala děj pročítat a pomalu se jí v hlavě zrodila pološílená myšlenka.

Očima přejela dění v tělocvičně, nadechla se, aby mohla pomluvit dostatečně hlasitě, "k-kdo-," musela polknout, v puse měla docela sucho před touhle otázkou.

"Kdo bude hrát Romea?" Ač se snažila, tak podivný strach v očích se jí zakrýt nedařilo.

"Nechali sme hlasovat dívky, takže já," pokrčil Uchiha rameny, jako by o nic nešlo, ale dal dobře znát, že si tuhle situaci vychutnává.

"Odmítám," odsekla rázně.

"Čeho se bojíš?" Upřel pohled do jejích očí a nedovolil jí uhnout.

Teď se musela zeptat sama sebe, z čeho má vlastně takový strach? Že s ním bude muset mluvit? Ano, bude s ním muset trávit čas i mimo školu, všechno to udělal schválně, jemu nejde o to divadlo, prostě jen potřebuje způsob jak ji otravovat.

"Jak myslíš," otráveně si vyskočila na jednu z lavic a začetla se do scénáře.

Nějakou dobu ji sledoval a nehal být, asi dvakrát se za ní pokusil jít s nějakou žádostí, ale pokaždé ho odbila, že se učí scénář, aby jí nechal na pokoji. Takže šel radši ostatním vysvětlovat, co budou muset dělat. Holky, zejména Tenten a Karin se okolo něj ometaly a lísaly se, ale černovlásek vypadal, že si toho ani nevšímá.

Kolem páté přišla vnadná blondýna a ohlásila pro tentokrát konec, všichni se celkem rychle začali sbírat a odcházet domů, Sakura mezi prvními, bleskově uklidila svoje papíry a zamířila na chodbu. Černovlásek si samozřejmě okamžitě všiml.

"Haruno," zavolal za ní, ale byl na druhém konci tělocvičny, takže se musel okamžitě rozběhnout, protože dívka nevypadala, že má v úmyslu zastavit.

"Počkej! Chci s tebou mluvit o tom scénáři!" Nasadil nabroušený tón, jakmile ji na chodbě doběhl a chytil za zápěstí, aby ji zastavil.

"Já s tebou rozhodně ne, celé tě to vůbec nezajímá, vymyslel sis to, abys mě donutil s tebou dál pokračovat v nějaké stupidní hře, zapomeň!" Škubla sebou, ale mladíkovo sevření bylo silné.

"To není pravda, myslím to vážně!" Ohradil se černovlásek.

"Je mi to putna, pusť!" Vytrhla se mu konečně.

"Počkej sakra!" Skočil jí prudce do cesty.

"Nech mě na pokoji!" Vykřikla naštvaně, aby mu nedala příležitost vůbec nic říct.

"Jdi od ní!" Ozval se křiklavý hlas a kdosi Sasukeho silně udeřil do hrudníku, až přistál na protější stěně.

"Nerozuměl si? Chce abys jí přestal otravovat!" Vyprskl Naruto.

"Díky," špitla polohlasně dívka, otočila se a rychle utíkala chodbou pryč, aby se ho zbavila. Cítila se trochu hloupě, bylo to jako by se ho bála, když před ním tak utíká, jenže s tím šílencem nechtěla už vůbec nic mít. Trochu se uklidnila, když vyběhla ze školy a za celou dobu za sebou nezaznamenala žádné kroky.

"Opravdu si neuvěřitelný pitomec!" Zařval až nepříčetně Uchiha na blonďáka.

"Možná, radši budu pitomec, ale nechci abys jí ubližoval, jasný? Ona není na hraní!" Obořil se na něj, následně se vrátil pro své věci, jelikož většina lidí už odešla. Litoval, že nemůže jít domů se Sakurou, ale aspoň si to konečně vyřídil s tím idiotem.

Z ničeho nic ucítil bolestnou ránu do zad a přistál bradou na podlaze. Sotva se otočil, černovlásek skočil na něj.

"O co ti jde?!" Přitáhl si Naruta a znovu s ním praštil prudce o podlahu, až mu skoro vyrazil dech.

"Taky bych se rád zeptal!" Skopl ho ze sebe blonďák.Ráno jakmile Sakura vešla do třídy, ozval se podivný šum, všichni na ní koukali a něco řešili, snažila se tomu nevěnovat pozornost, ale po chvilce jí to začalo celkem hrát na nervy, netušila o co tu zase jde, ale věděla, že jí něco dost podstatného uniká.

Za několik minut, vešel do třídy Naruto s pěkným šrámem na bradě a natrženým obočím, všichni okamžitě ztichli a tvářili se, že si hledí svého. Růžovovláska vytřeštila oči. Bez jakéhokoli komentáře svým spolužákům si sedl do lavice a tvářil se, že je všechno naprosto normální.

"Tak to je hustý kámo, neměl sis to nechat sešít?" Ukazoval mu Kiba kamsi nad oko.

"Nepřeháněj zas," odfrkl si jindy veselý a hlučný chlapec.

Ve velmi dobrém načasování dorazil i Sasuke, s nádhernou podlitinou na levé tváři a nehezkým škrábancem na krku.

Tady Sakuře pomalu začínalo docházet, že jedna a jedna jsou dvě. Vůbec jí nenapadl, že to zajde+; tak daleko, že se znovu porvou.

Chtěla se ně to zeptat, ale právě zazvonilo na hodinu, Ino nebyla ve škole, takže jí nezbylo než poslušně čekat na konec vyučování. Jakmile vešel Kakashi do třídy, zmerčil ty dva.

"Pánové Uzumaki a Uchiha, nechcete si se mnou o něčem náhodou promluvit?" Nadzvedl tázavě jedno obočí.

"Sletěl sem ze schodů."

"Praštil jsem se o skříň."

Odpověděli celkem jednohlasně a tvářili se, že to odmítají dál vysvětlovat. Učitel to raději nekomentoval.

"Chtěl sem vám připomenout, že pojedeme na ty slíbené hory," prohodil Kakashi a vytáhl stoh malých papírků.

Sasuke se zmučeně posunul v lavici o kus níž, přesto že se tvářil stále stejně kameně. Momentálně uvažoval, zda se mu podaří během toho týdne nějak se Sakurou promluvit.

"Má to vůbec význam?" Napadlo ho mírně naštvaně.

Nějak se z Uzumakiho zřejmě stal její bodyguard, takže jestli s ní chce mluvit, musí to udělat, až u ní nebude. Taková příležitost by se tam mohla najít.

Na stole mu přistál papírek, ani se nenamáhal jej číst, rovnou ho sbalil do tašky.Ze školy neodcházel tentokrát mezi prvními, šel několik kroků za růžovovláskou a nespouštěl z ní oči. Bavila se s Ino jak bylo zvykem, takže i ho nevšimla, ani když přidal do kroku, aby jí stihl zastavit alespoň u schodiště.

"S-Sakuro?" Trochu křečovitě vtáhl kyslík do plic. Vůbec neměl ponětí, co chce říct, ale konečně se mu podařilo ji zastavit.

"Co?!" Zeptala se, když na ni tak koukal už nějakou chvíli.

"Chtěl sem... ..s tebou ještě mluvit," vysoukal ze zebe a snažil se udržet co nejsebevědomější výraz.

"To děláme a nevidím v tom žádný přínos," pohodila hlavou, až se jí vlasy zatřepotaly ve vzduchu a znovu se odvrátila zády.

Pak už něco spustila Ino, takže se raději nepokoušel jít za ní znovu, jen vztekle nakopl zábradlí. Copak neexistuje způsob, jak by si mohli v klidu promluvit? Až teď mu v hlavě secvaklo, že je to snad poprvé, co se snaží někoho přesvědčit, aby mu dal šanci.

"Copak už jsem se úplně zbláznil?" Znechucený sám nad sebou se opřel o zeď. Nedokázal si vysvětlit ten pocit zoufalství, který cítil pokaždé, když ho vyhazovala, chtěl se ho zbavit, ale nevěděl jak.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Rukia Rukia | 9. července 2014 v 11:28 | Reagovat

Ja by som si prosila pokračovanie tejto poviedky Když zavřeš oči prosím :)

2 chikkuru chikkuru | Web | 9. července 2014 v 16:39 | Reagovat

ja tiežžžžžžžžžžžžž ved to je moja prvá poviedka o uchihaceste strašne bi ma to potešilo :D  plisssssssssss plisssssssssssssssssssss

3 Irina Irina | 10. července 2014 v 15:50 | Reagovat

Aj ja by som poprosila o pokračovanie poviedky Když zavreš oči. Je to skvelá poviedka. Ďakujem.

4 Aki-chan Aki-chan | Web | 13. července 2014 v 21:30 | Reagovat

suprový dielik , som zvedavá kedy si Sasuke uvedomí ,že ju k životu potrebuje. Ohľadom poviedky pridaj  tú na  ,ktorú máš chuť napísať.

5 Nanashi Nanashi | 25. července 2014 v 9:57 | Reagovat

Skvelá poviedka, strašne sa mi apčí ten Sakurin prístup :D Teším sa na Ďalší dielik, dúfam, že bude čo najskôr :)

6 Saky Saky | 22. prosince 2014 v 11:17 | Reagovat

Prosím rychle další díl jsem na tom závislá :3

7 Marshmallow Marshmallow | 19. ledna 2015 v 20:42 | Reagovat

Prosím pokračování. Je to naprosto boží. Prostě bellissimovský.

8 SasuKe SasuKe | 18. února 2015 v 19:05 | Reagovat

drah Marshmallow, nevím čím to je, že zrovna ty máš na mě takovej vliv, ale sakra ty seš inspirace. Nemůžu si pomoct, nechám tě spopelnit a udělám si z tebe talismánek na krk... :D
Když nemám myšlenky anápady na kreslení nebo psaní prostě --> Marshmallow problem solved.
Stačí si přečíst tvuj koment nebo se podívat na tvojí fotku a hned se nadhnu pro novou práci.. do háje s tebou! XDD

9 Pauline Pauline | 28. února 2015 v 0:37 | Reagovat

Docela mě to překvapilo. Když jsem narazila na tuhle povídku , řekla jsem si , že může být zajímavá a tak jsem si přečetla první díl , a druhý , třetí , čtvrtý...A na to že příběhy s upíry mě moc neberou , mě ten tvůj docela zaujal.Líbí se mi tvůj styl psaní a to jak dokážeš popsat jak se zrovna daná osoba cítí. Určitě si ráda přečtu pokračování , až bude. A taky by mě zajímalo , kolik chystáš na tuhle povídku dílů.
Jen tak dál! :-)

10 SasuKe SasuKe | 8. března 2015 v 8:43 | Reagovat

[9]: Tak s už asi druhá osoba co mi říká, že to čte i přes to, že upíry nemusí, já je obvykle do takových povídek nemíchám, ale tady se mi nějak  chtělo...
Moc děkuju za chválu a za komentář, co se týče počtu dílů odhaduju, že bude mít kolem 15ti. Přesně to říct nemůžu.

11 Saky Saky | 28. května 2015 v 4:04 | Reagovat

Jáááj,kdy bude dalšíí dílek ? :ooo

12 Saruwatari Saruwatari | E-mail | 20. srpna 2015 v 0:11 | Reagovat

Kdy bude další díl? :) A pokud nemáš v plánu další, tak Tě budu přemlouvat, dokud ho nenapíšeš! :D Prosím, je to fakt skvělé! :)

13 Ремонт холодильников lFow Ремонт холодильников lFow | E-mail | Web | 9. května 2017 v 16:41 | Reagovat

Something bad is going to happen, I feel it in my bones.
Surprisingly good post.

14 Mossi N lFow Mossi N lFow | E-mail | Web | 18. června 2017 v 15:27 | Reagovat

I didn’t do it on purpose, it just happened so.

15 Took F lFow Took F lFow | E-mail | Web | 15. července 2017 v 22:01 | Reagovat

He leads a dog’s life.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama