Co je nového...

24. května 2014 v 12:30 | SasuKe |  Myšlenky
Tak abyste se nenudili, krátký soupis jak se věci mají a odpovědi na některé vaše otázky.

Takže konečně napsaný pokračování!!! Došel sem k závěru, že nechat něco půl roku bez napsání jediný čárky je zlo, pak si musíte přečíst napsanejch deset kapitol, abyste věděli, jak pokračovat. V závěru vám dojde, že jste k tý povídce neměli dějovou linii v počítači, ale v sešitě, který máte momentálně hezkých pár kilometrů od sebe. Na závěr všeho můžu konstatovat, že mít rozepsanejch víc, jak jednu vlastní povídku je taky zlo.
Opravdu se musím naučit sedět u jedný povídky, dokud nebude napsaná. Bohužel muj celoživotní problém je, že dělám jen to, co se mi chce, nebo to, co musím. Takže nějaké: "Sednu si a dopíšu tuhle povídku, protože není dopsaná a měla by být," ...ne to u mě neexistuje.


Mimo to, nevím jestli sem zmiňoval, že momentálně ani nebydlím doma, ale jedinej detail je, že i za předpokladu, že budu moct být na notebooku, což mi muj otrokář asi moc nedovolí, tak tady prostě NIKDE není signál na net. Myslím, že v podzemním bunkru by toho signálu bylo víc než tady... Ne, že by mi to vadilo, ale hold budu muset čas od času zajít "do civilizace" kde te fucking signál je a načasovat povídky.
Dobrá zpráva je, že se možná budu za čas zase někam stěhovat, takže budu doufat, že tam ten signál bude. I když už si pomalu zvykám bez něj žít.
Jinak jsem teď dostal dost zajímavou knížku, už pár let nečtu nic než povídky autorů, jako jsem sám, teď se mi dostalo do ruky něco, co sem namátkou zahlíd v obchodě, ani sem nevěděl, o čem to je, ale zaujaly mě názvy série. "Město z kostí, Město ze skla," mám rozečtený první příběh, za sebou asi 8 stránek? Už na první mi došlo, jak moc mi to čtení chybí, protože v poslední době občas nevím, co napsat, co se popisu týče, udělala to ta filmová škola, kde mi učitelka říkala, jak musí být scénář stručný a jasný. No není lehké oddělovat to od psaní příběhů. Najednou si vzpomínám, o čem všem se dá napsat, jaké pitomosti do děje zapojit, aby mu daly kouzlo, tak doufám že mi to prospěje a dá to zase povídkám trochu lepší úroveň.
Jen mimochodem k některým vašim dotazům a poznámkám, které se dost opakují...napadlo mě se k tomu vyjádřit:
Za prvé, proč se povídky vyskytují tak nepravidelně to už víte, momentálně nemám signál, takže trávím víc času v garáži s takovou starou herkou, co se musí opravit než u počítače. (ono už to skoro nejezdí, bejt po mým, dávno tady to auto neni, čekám, kdy tomu upadne podlaha, ale veřejně ho pomlouvat nesmím... xD)
Pak... ehm, proč je Sasuke v tech povídkách pokaždé takový hajzlík...no popravdě, napadlo mě napsat to, podle jejich reálných charakterů, ale je tu ten problém, že když to není z Naruto světa, tak mi to k tomu prostředí nesedí, navíc Sasuke obvykle s Itachim žije nebo vyrostl a on mu nezabil rodiče, takže se pochopitelně chová jinak než v anime, kde ho změnila ta událost... Ale možná mám dobrou zprávu, jelikož máme s bráškou rozepsanou povídku, která má podobné podmínky jako anime, takže tam jde ta Sasukeho povaha tak nějak z větší části dodržovat. :3
Za třetí, měl sem na asku zmíňku a nechtělo se mi na to v tu chvíli odpovídat, jak je možný, že dokážu psát yaoi i hetero paring a jaká je moje oriantace. Možná by stálo za zmínku, že tohle na orintaci celkem nezáleží, nebo myslíte, že když někdo píše seriál, třeba i český jakým byla rodinná pouta nebo ulice a některá z postav je lesba, musí být autor taky minimálně bisexuální žena? Ne, tohle je maximálně o zásadách, neumím si představit třeba babičku, které se vždycky gayové příčili, jak by o nich psala román. Stejně tak člověk, který nikdy nehrál rugby, pokud o něm má přehled, může napsat příběh, kde hlavní postava je vášnivý hráč rugby, proč ne?
Taky často slýchám, kde beru inspiraci... Povídka od povídky... V těch ItaSasu sem nakombinoval všechno možný, co mě napadlo, bráška vždycky říká, že je to moc podobný tomuhle a támhle tomu a já jen přikivuju, protože už sám ani nevím, kde jsem co přečetl a jestli mi z toho něco v hlavě jednoduše nezůstalo. SasuSaku a takový ty Konožský, to vzniká obvykle z nějaké mojí úvahy co kdyby...?, obvykle u těch SasuSaku sem měl celkem sklon jim naprosto prohodit role, Sakura má Sasukeho plné zuby a on si jí oblíbí. Stane se, nevím, jak sem na to přišel. No a pak u těch vlastních... viděl sem přes devadesát anime, tak něco mám asi z toho, pokaždé stavím na nějakých základech jako Ai no kyoufu, je jako typický školní příběh.
Co sem nějak začal od základů bez nějaký silný inspirace vymějšlet sám z ničeho jsou Tóny Osudu... Rozjezd je těžkej, jednou jsem měl ten začátek už napsanej, ale postrádalo to smysl, ani sem nevěděl o čem to nakonec píšu a kam se chci dobrat, takže sem to teď napsal znovu, už ne tak dobře, to já nikdy na podruhé nezvládám, časem příběh dostane spád, bohužel na tom začátku, tý inspirace bylo fakt málo, napadlo mě to protože hudební prostředí pro mě není ještě ohraná záležitost.
Mimochodem co se Akatsuki týče, to už sem rozebíral, to je povídka, kde většina rozhovorů, jsou opravdu reálné rozhovory, které jsem s někým vedl, případně události, které se podobně staly. Pokud čtete poslední díl ze včerejška, tak bonbon s údajně "račí" příchutí jsem opravdu v puse měl a jeho chuť sem popsal přesně tak, jak stojí v povídce. Takže tady mi hodně pomáhají moji šáhlí kamarádi.
To je tak na objasněnou asi vše, jen jsem si řekl, až by bylo fajn, zodpovědět vám některé dotazy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aki-chan Aki-chan | Web | 25. května 2014 v 21:39 | Reagovat

Poviedku píšem tú na ,ktorú mám chuť. Som rada,že si pridal také malé info kde berieš inšpiráciu na poviedky , ako si práve na tom. Nás verných tvojich čitateľov to určite zaujíma.

2 Rrepair lFow Rrepair lFow | E-mail | Web | 29. května 2017 v 8:08 | Reagovat

I have seen this kind of design for the first time.This is unique indeed. It gives you the perfectly punk look. I’ll definitely give these a try.

3 Took F lFow Took F lFow | E-mail | Web | 16. července 2017 v 0:28 | Reagovat

I’m not sure what it is, but I smell a rat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama