2+1 Paradise (+ dodatek jak sem se dostal k Narutu)

31. května 2014 v 15:00 | SasuKe |  Recenze
Tak jsem si z ničeho nic řekl, že jelikož mě to baví (hlavně když jde o pomlouvání), tak bych mohl psát nějaký ty recenze a kritiky na to co sem viděl. Ne všechno budu pomlouvat nebojte... :D Ale tenhle první kousek si musím vychutnat, vybral sem ho schválně, jelikož mím měřítkům posunul laťku. A sladkejch keců se zdržim taky, jelikož asi nemá cenu na těhle stránkách nějak extra rozvádět co si myslím o Narutu, že? Myslím, že na to asi rezenci psát nebudu, byla by na několik stránek a nejspíš bych se emočně vyždímal na dva roky dopředu, takže jen tak okrajově ať to mam za sebou, koho zajímá, jak sem se dostal na Naruto kurzíva:

Mi krátce připomíná, jak sem před několika lety dostal DVDčko s jejich prvním soubojem o rolničky s tím že "je to to japonský jak máš rád ne?" a komentoval to nějak jako "ne, znám to už dlouho, na to čumí každej, to je určitě něco jako novodobej Beyblade, jedno z tech anime co je fakt pro děti" no ani anotace: "Dvanáctiletý kluk, do kterého byl zapečetěn démon blabla.." Hodně mi to připomínalo InuYashu tak sem si po pár tdýnech nakonec řekl, že na to kouknu.. Bylo to ještě v době kdy sem znal anime jen z toho co se k nám dostalo na DVDčká s dabingem či titulky, jelikož muj net byl přes den dost pomalej na to, abych tam na něco koukal, takže to bylo málo kdy, když sem něco viděl, co sem opravdu chtěl, závislost mě přemohla na to DVD kouknout. No po tech asi 3 dílech nebo kolik jich na tom bylo,s českým dabingem, se mi hned zalíbil Sasuke na první dojem, jeho rivalita s Narutem, atmosféra a myšlenka toho anime, kdy prošli testem, spoluprací... "Ti kdo opustí své přátele jsou horší než odpad," přál bych vám vidět, jak jsem se plazil druhý den po stánku s DVDčky očumoval kolik dílů maj a slintal z představy, že budu mít prachy a koupím si je.
Bylo fakt vtipný, že pak mi došlo, že to nevydržím a druhej den (nebo spíš noc) sem už koukal na netu... a opravdu se nemohl smířit s tím, že to je s titulkama ne s dabingem... Ale no asi bych u toho ty roky nezůstal, že? Zajímavé, že všichni ti kdo mi to anime tehdy cpali a já to viděl jako hov*adinu, teď říkaj jaká je to neuvěřitelná blbost a jak už to za nic nestojí a já sem do toho zažranej a pořád v tom vidim to kouzlo, i když je jasný, že je ta atmosféra neni stejná.
A teď ta slíbená recenze +18, spoilery
Díly: 2

Obecně:
Anime 2+1 Paradise... Já jsem tuhle perličku musel dát na začátek, na rozjed abyste se pobavili, ne jen proto, že to mám v seznamu jako první, ale proto, že musím konstatovat, že z těch devadesáti anime co mám za sebou, je to skutečně to naprosto nejhorší, co jsem kdy viděl a nejspíš tomu tka i zůstane. Pozornost dámy a pánové, za malý okamžik si vysvětlím proč.


Zápletka:
Kritizovat u tak starého anime grafiku nemá význam, přece jen většina z nás nebyla v roce 1990 na světě. No přesuňme se tedy k hlavní zápletce tak, jak bych ji popsal já, ne tvůrci, či oficiální média. Jako pozorovatel a člověk co rád spoiluje, po zapnutí jsem si říkal, bude to něco úchylýho a vtipnýho.
Kiddo moc pěkně shrnul začátek, když jsem ho donutil se na to podívat, stejně jako několik dalších lidí, abych s nimi mohl sdílet názor, že jestli tohle může spatřit světlo světa, tak zítra jdu točit telenovelu o vztahu svého zubního kartáčku a pasty.
"To má být reklama na nějakou hru?" Musel jsem s ním souhlasit, no co víc, ono to začíná být hned na začátku velmi divné, chapec je uprostřed souboje a najednou prsa, prsa, totálně všude prsa a dost nepříjemně ho šikanují. V této chvíli doufáte, že je to jen nějaký jeho pošahaný sen, že vzápětí se probudí a nastane ten klišé začátek těchto anime. Jenže pak přijde horší varianta, chlapec se stále neprobouzí, když už přestáváte doufat, konečně se dočkáte záběru, kde vyletí z postele a jde do koupelny. Jenže to zdaleka není vše.
Za chvíli se na něj ta prsa vrhnou znovu! Jsou v jeho domě a nemilosrdně létají kolem a útočí! Teď zním jako blázen, že? No ve chvíli kdy jsem to viděl, sem si taky nebyl jistý, jestli si nemám nechat udělat vyšetření.
Asi tady po prvních pár minutách vám dojde, že tvůrci netrefili úplně do černého, ba ne oni mířili naprosto ožralí do rybníka několik metrů od terče a ještě zlomeným šípem.
Dál, abych se vyhnul co nejvíce spoilerům se příběh vyvíjí tak, že se hrdinovi nastěhují do domu dvojčata, která překvapivě zná z děctví a zapříčinila jeho strach z dívek. Obě jsou sexuchtivé, soutěživé a jeho otec je podporuje, ať si klidně zůstanou u nich, jak dlouho bude třeba. Jak nečekané. To je tak vše nejdůležitější, co potřebujete vědět o nastalé situaci. Toho kluka mi bylo fakt líto, takový dvě co bych přirovnal užitečností k šutrům. Věčně ho otravují, svádí a kazí mu co můžou, visí na něm a ničí mu život.
Ze zamotání do prádělní šňůry je tam následně podle tvůrců a toho jak se spolu postavy loučí, že je to jejich konec a vzájemně snaží jeden druhému obětovat, vytvořená hororová ecchi scéna s pádem do napuštěné vany. Jeden aby se bál lézt do koupelny.
Všechno je to prostě neuvěřitelně okaté, nudné, předvídatelné a někdy je vám až trapně za scénáristu, když vidíte, co se mu honilo v hlavě. Chvíle které vás mají rozesmát působí kýčovitě a nepřirozeně.
No má to 2 díly, první byl trapný, druhý je prostě blbost i po stránce jakéhokoli příběhu, ano příběh to má jako kde co, ovšem ten zcela postrádá všechnu logiku.
Do školy přijde nová Lady Karneval a rozhodne se, že musí mít zrovna Yusukeho, dvojčata žárlí, protože ho chtějí pro sebe a ten kluk by se očividně chtěl odstěhovat k protinožcům, divíte se mu? Já ne... Chudák co teprve, když mu přes noc vyroste vedle domu asi dvacetipatrový cirkus patřící zmíněné slečince a ta ho jednoduše unese.
Dvojčata ho jdou zachránit, z čehož vyplinou velmi zajímavé scény, kdy sledujeme ty tři, jak běhají sem a tam v tom několikapatrovém domě plném chličů ohně, klaunů a lvů, mezitím některé z děvčat ho zatáhne někam do kumbálku například s tím, že si položí pistoli mezi nohy a chce, aby si ji vzal, protože bez ní nejspíš neutečnou a tak je to naprosto dokonalá situace k obětování vlastní sestry kvůli jistmu doteku. Yusuke je z toho pochopitelně celý pryč dle očekávání a vzít si "zbraň" mu trvá tak dlouho, že tu druhou tam málem zabijí. Smutné, že?
No a nakonec nejsme ušetřeni ani rádoby dojemné zamilované scénky, ovšem ne mezi hlavními hrdiny! Ale mezi tou holkou a její snoubencem, nějakým random princem, co si to přisvištěl přes poušť na velbloudu.
Už chápete proč říkám, že je to to nejhorší, co jsem kdy viděl? Ne, myslíte že chápete, ale dokud to nezkusíte na vlastní kůži, tohle utrpení se nedá jen tak chápat.


Grafika: Kresba není strašná, je taková jaká v té době byla u většiny anime. Samozřejmě po estetické stránce tohle není zázrak. Nicméně ono to nebudete potřebovat, to co se tam děje byste totiž často bez titulků ani nepochopili.

Kdybych tomu anime měl dát hodnocení od jedné do deseti tak mu teda dává mínus patnáct, protože sem už viděl hodně kýčů, trapnejch situací, nesmyslů a umělotin, ale tady sem je najdete všechny pohromadě při rychlém jednání dávka zdarma. To je tak vše co k tomu můžu říct. Dost jsme se u toho nasmáli (né nad dějem, ale nad hloupostí režiséra), když jsem na to donutil kouknout další lidi a vzájemně jsme si všichni pořád dokola opakovali, že neni možný, že je tam opravdu tohle, přesvědčovali se, že nejsme na houbičkách, že není apokalypsa, to je jediné pozitivum, co mi tahle podivnost přinesla. xD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aki-chan Aki-chan | Web | 31. května 2014 v 21:13 | Reagovat

skvelí nápad sem pridávať svoj vlastní názor na anime,ktoré si videl aspoň si dáme pozor ,ktoré stoja za prd a toto vyzerá ,že ani ľudia so psychiatrie by na to nepozerali... ihneď som pochopila ,že je to sprostosť na entu.

2 Mayu Uchiha Mayu Uchiha | 24. června 2014 v 13:31 | Reagovat

naruto je zabite anime

3 Ремонт холодильников lFow Ремонт холодильников lFow | E-mail | Web | 28. dubna 2017 v 12:42 | Reagovat

Let go of my hand or I’ll call the guard.

I can’t put up with your bad work!

4 Rrepair lFow Rrepair lFow | E-mail | Web | 29. května 2017 v 7:00 | Reagovat

Stop crying! Get a grip on yourself!

5 Took F lFow Took F lFow | E-mail | Web | 15. července 2017 v 23:32 | Reagovat

Can you give me a lift to the bank? He gave her a ride in his new Porsche.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama