Akicon 2013

24. listopadu 2013 v 14:00 | Sasuke |  Cosplay
Ahoj, tak si říkám je už pár týdnů po Akiconu a možná čas o tom něco napsat. Pořádně nevím kde začít, jelikož moje přípravy na Akicon vypadaly tak, že přijel Naru už ve středu a já mu chtěl ukázat Prahu, mezitím zvládnout zabalit a nic nezapomenout. Samozřejmě mě ten trol zvládl ztrapnit ještě ve vlaku a řvát cosi jako: "Maminka říkala, že sám na záchod nesmím, Sasuke, pojď se mnou na záchod!!!" -_-" Moje nadšení si jistě umíte domyslet... Především, jak na mě koukali ty lidi, když jsem ho vedl uličkou.
Celou cestu by si asi užily yaoistky, kdyby s náma jely, jelikož to byly čtyři hodiny hlášek jako: "Jsi rozkošný, nech mě to dokončit." *upravoval mu ofinu*

(nejsměšnější fotka z Akiconu letošního roku) Photo: Don Mums


Myslím, že většiny keců o tom, jak jsme jezdili po Praze a já který tu žiju už několik let, nemohl najít Karlův most, vás raději ušetřím. Musel jsem nakonec volat, aby nás k němu dovedl Deidy a pak ho okomentoval: "No to je teda odporný místo plný lidí, nechápu, proč sem všichni choděj..." To přejdeme, jo?
Ale bylo vtipné, když jsme já, Naru a Deidy stáli kus od toho mostu a koukali na hromadu ptáků, po chvíli Naru povídá: "Tamten Racek je černej."
Já: *facepalm*
Deidy: "To je totiž vrána..."
Já pak řekl něco v tom smyslu, že nemám rád vrány, že to měl bejt orel, protože ostatní ptáci jsou trapný. Deidy nechápal proč orel, když jsem řekl, že Sasuke měl orla, Naru začal hlasitě křičet, že to byl jestřáb. V té chvíli jsem mu duchapřítomně vysvětlil, že to vím, ale že chci, aby to byl orel, takže budu všude říkat, že je to orel, protože orly jsou lepší (shrňme to - prostě mám rád orly) a Deidy završil: "Sasuke neměl nic jinýho než hada."
A hádali jsme se dalších deset minut o tom, že měl a že by si to sakra měl pamatovat.
Zpětně myslím, že to bylo víc zábavy, než samotnej Akicon. Večer jsme ještě šli na moje oblíbený hřiště, kde jsem oznámil: "Naru počkej na mě ještě, jdu si vylést na stěnu."
Následná reakce: "Cože, jdeš se hodit o stěnu?"
Jasně, novej druh sportu... -_- Co byste dělali, kdybyste měli tak natvrdlý, hluchý kamarády jako já?

Pátek proběhl tak, že jsme dorazili a já mu začal hned na místě stříhat paruku. Jelikož prostě když nestíháte balit tak nestíháte balit. xDDD Tudíš jsme si tam jako dva trotlové na zahradě hráli na holiče. Vlastně jsem to čekal od začátku. Bylo to do vtipné, když jsme se konečně dostali dovnitř, hned volal Chaoss (nebo-li Ita-chan, jak jsem ho překřtil) a říkal cosi o tom, že jsem svině, že jsem vevnitř. ...bráška mě má rád. Tak jsme teda obětavě šli zase ven.
Program letos popravdě vůbec nezaujal, jediná přednáška na kterou jsme šli byla o strašidlech, jelikož ji měl Kuro (kamarád), šli jsme tam více méně z protekce a seděli jemu pod nohama. Na ostatní se nám nechtělo, už minimálně z důvodu, že se nehodlám mačkat v neuvěřitelně odporných frontách. Prostě ne. Navíc mě oproti loňsku, kdy jsme vymetli asi 12 přednášek a worshopů od kreslení po zbraně, prostě nic nezaujalo.
Docela jsem očekával vyrojení se neuvěřitelného množství cosplayerů Leviho, ale dle mého původního předpokladu od notebooku, že polovina lidí to nedotáhne dokonce, jsem nakonec viděl za celý con... ..dva?
Celý večer byl docela zajímavý, protože jsme se uchýlili do herny, kde nás Naru donutil hrát "Sbal si svého ukeho". Výsledek hry byl takový, že já měl oba uke, co hráli a Chaoss balil Kazišuka. O duševním zdraví svého bratra mám jisté pochybnosti, na druhou stranu, sledovat ho je vždycky zábava, jak jsem pochytil. Bylo to fajn do chvíle, kdy mě v jednu ráno Naru a bratr vzali a začali doslova tahal po zemi, po chodbě a pak mě chtěli házet ze schodů. (Co sem jim udělal? -_- Né, vážně, tohle už není legrační, to už je neoprávněná šikana! ,_, ). Pak se ještě bratr snažil podplatit organizátora, aby se nekoukal, až bude házet někoho z nás dolů přes zábradlí. No nakonec jsme se vrátili, abychom se mohli ztrapňovat u DDRka. xD Další věc ve které sem to musel někomu natřít. ˇ^ˇ
Spát sme šli asi ve.... ...4 ráno? A v půl sedmé s nelibostí v sobotu vstávali, já jsem na to docela zvyklý, Naru byl ze spaní na podlaze celý zmuchlaný. Já se po první hodině nenápadně přesunul na něj, protože tam byla fakt zima a k ránu si zase lehl na zem, tím jsem to takticky vyřešil. On je vůbec dobrý, hlavně jako matrace a rohožka.
Nadešel den, kdy sem si konečně mohl obléct svůj nejmilejší cosplay (hádáte správně). Ovšem pohled na Sasukeho stojícího v teplákách uprostřed pískoviště, co každou chvíli opakuje: "Sakra kde je Deidy, potřebuju svoje kalhoty!" Musel stát za to.
Deidy dorazil asi v deset.... ..bez kalhot. -_- Nicméně já k tomu plášti přidělával zip do čtyř do rána během přestávek v hraní her a Naru se u toho tvářil jako: "Ty debile proč ti to tak trvá?" Na druhou stranu vypadal, že je rád, že má chvíli čas si kreslit, protože jestli tam něco takového, jak stůl plný pastelek a papírů bude, se mě ptal už cestou. Každopádně po tom všem jsem nemohl říct, že na ten cosplay teda kašlu, vlastně ani nechtěl. Je snad jasné jaký k němu mám vztah, když mi všichni kamarádi neřeknou jinak než "Sasuke" "Uchihovskej emař" nebo slýchám "Avenger jde zase pozdě", prostě jsem se i tak rozhodl ten cosplay trochu nafotit a užít si nenávistné pohledy všech, kdo mě tam opravdu nechtěli vidět.
Takže jsem vyhrabal nejmíň pohodlné a nejnevhodnější kalhoty, co jsem měl, ale byly černé a já prostě nechtěl čekat zase do AFka kvůli kalhotám. Nakonec to nevypadalo tak blbě, jak jsem očekával.
Za to když jsem se do toho cosplay navlíkal a patlal na sebe make-up, vypadalo to, že mě má Naru už plný zuby. Koukal na mě nenávistným pohledem a zdálo se, že mě jím propálí.
Co se pamatuju, celej den jsme byli venku. Zníčil sem si boty ještě před focením. Taky jsme si udělali výpravu pro rajčátka, překvapivě mi je Naru sežral. *Slíbil, že se mu za to jednou pomstí... ..až na něj přijde řada, nasliboval toho trochu víc.*
Odpoledne se na mě nalepila nějaká Sakura, objímala mě, očička jí zářila o Ino žárlivě pokukující kousek dál nemluvím, ale tak co dělat když jste atraktivní Uchiha? ˇ^ˇ No alespoň se dá říct, že tam byli zajímaví lidé.
Deidy byl celou dobu někde... ..někde. Takže jsme se za celej Akicon skoro neviděli, což je smutný, protože ten loňskej jsme strávili celej spolu a náramě si ho užili. Odpoledne mi Naru řekl, že je mu zle a tak sem musel zabalit věci a vzít ho domů. Tam se aspoň ukázalo, že orgové jsou přece jen fajn, když se mu snažili sehnat místo, aby si mohl lehnout. Stejně to ale nakonec zakempili dole. Cestou už vypadal celkem dobře. Takže poprvé sem nemohl zůstat na celý con, ale i tak to bylo šlo. Jen se mi potvrdilo, že na ten Akicon vážně chodím víc kvůli cosplay, než kvůli programu, vlastně na všechny cony. Chce to už zase něco nového pokud možno.
Aby se neřeklo, že sem jednou napsal taky něco přehnaně pozitivního, tak konstatuju, že mě vážně štve spát na půl metru čtverečním a ještě na někom, kdo mi ukradlo obě deky, na druhou stranu chudák Naru, on spal na nestandartně tvrdé a studené zemi. -_- Prostě těžký život otaku. Skoro jsme jako obvykle chcípli hlady, protože cosplay. Co mě ale na Akiconu vážně každý rok štve, je ta příšerná zima, na to si asi nezvyknu, zbytek je mi tak nějak jedno nemam problém spát i venku a nejíst i dýl. Nejsem nějak pohodlnej člověk.
Chtěli jsme vlastně původně točit video od jeho příjezdu až do neděle, jak to vypadá, když se chystáme na con a následný průběh, ale zvládl jsem krátce před tím rozmlátit veškerou techniku. Nicméně, stejně sem už potřeboval nový foťák. xD

A teď ke cosplayi, foto z ateliéru, kde mi nikdo nemohl říct, ať si upravim paruku, že mi to vzadu dole trčí do stran... -_-"

Photo: Ateliér Akicon 2013

Měl to být, původně článek o Akiconu a jeho průběhu, ale tak nějak je to článek o tom, jak šílené mám kamarády... -_-
Po Akiconu jsem došel hned k několika závěrům. Tedy 1. že ta modrá je pořád moc světlá a i kdybych jí měl obědnat ze zahraničí, tak prostě chci správný odstín ˇ^ˇ. Za 2. že když stojím má dokonalou délku, už se mi zdá, že by byla moc dlouhá, když jí prodloužím, ale když pak udělám nějaký pohyb, jak je vidět, vypadá poloviční, navíc se pořád shrnuje, takže musím vymyslet, jak jí předělám, aby nekazila dojem a za 3. potřebuju novou paruku, tahle už má svoje za sebou.
To je pro tentokrát asi tak vše no. Jo a na povídce se pracuje nebojte.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aki-chan Aki-chan | Web | 24. listopadu 2013 v 15:44 | Reagovat

Tvoj cosplay sa mi náhodou veľmi páči..a na akicone si zažil plno zábavy..ale naozaj je škoda,že si tam neostal celý deň ...určite by si si to tam poriadne užil...tie hlášky o,ktorých si písal nemali chybičku skvelé som sa na nich pobavila.  :-D

2 my-anime-drawing my-anime-drawing | 24. listopadu 2013 v 17:11 | Reagovat

:DDDDD dobré

3 Aki-chan Aki-chan | Web | 25. listopadu 2013 v 15:04 | Reagovat

Ahoj SasuKe dúfam,že ti to nebude vadiť ,ale nominovala som ťa do Liebster Blog Award...ja viem aká zase je to kravina,ale bola by som ti vďačná ak by si to spravil.
http://itasaku15.blog.cz/1311/liebster-blog-award

4 Aki-chan Aki-chan | Web | 25. listopadu 2013 v 15:04 | Reagovat

Gomen,ale milí Blog.cz opäť blbne

5 Rrepair lFow Rrepair lFow | E-mail | Web | 28. května 2017 v 21:19 | Reagovat

First things first: how much money do we have to pay right away?

6 Took F lFow Took F lFow | E-mail | Web | 15. července 2017 v 8:37 | Reagovat

I hate people who do things behind my back. He did it behind my back again.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama